1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Adet Olmak İçin Ne Yapmalı?

Kadınların ergenlik çağından menopoz dönemine kadar her ay rahimlerinden kan gelmesi olayına adet görme ya da regl adı verilmektedir.

Adet Olmak İçin Ne Yapmalı?
0

Kadınların ergenlik çağından menopoz dönemine kadar her ay rahimlerinden kan gelmesi olayına adet görme ya da regl adı verilmektedir.

28 ile 35 günde bir görülmesi gereken adet döngülerinin en az 2 gün en fazla da 1 hafta görülmesi gerekmektedir.Bu süreler ise kişilerin içerisinde bulundukları ortam ve yaşanan bir takım rahatsızlıklardan dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Kadınların sürekli olarak adet düzensizliği yaşaması durumunda muhakkak bir doktora gitmesi önerilmektedir.

Aksi takdirde bu düzensizlikler çok daha farklı hastalıkların habercisi olabilmektedir.Adet görmede problem yaşayan ve herhangi bir sebepten dolayı da adet olması gereken kadınlar adet olmak için ne yapılır? Sorusunu sıklıkla yöneltmektedir. Adet düzensizlikleri, düşünüldüğünden çok daha ciddi sorunları beraberinde getirebilmektedir.

Kadınların sıklıkla adet düzensizliği yaşaması durumunda, zaman kaybetmeden bir doktora görünmesi gerekmektedir. Doktor tarafından yapılan çok sayıda tetkik ile birlikte adet düzensizliğinin nedenleri ortaya koyulabilmektedir. Herhangi bir hastalığın sebep olmadığı adet düzensizliğinde, kadınların doğal yollar ile adet görmesi gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için ise birtakım yöntemlerin denenmesi gerekmektedir.

  • Adet görmek için yapılan ve hemen herkeste olumlu geri dönüşlere sahip olan ilk formül, soğan kürüdür. Soğanın kabukları soyulur ve kırmızı olan kabukları bir miktar su içerisinde kaynatılır. Kaynatılan bu suyun ılıdıktan sonra hemen içilmesi halinde kadınlar oldukça kısa bir süre içerisinde adet görmeye başlayabilmektedir.
  • Bir su bardağı kaynamış olan suyun içerisinde bir tutam kekik eklenir. Birkaç dakika demlenmesi beklenen bu çay, soğuduktan sonra kadınlar regl olana kadar günde iki üç kez olmak üzere içilebilir.
  • Yarım su bardağı ılık suyun içerisine, iki adet toz haline getirilmiş olan aspirin eklenir. Ardından içerisinde yarım çay kaşığı toz şeker ile aynı ölçüde bal eklenir ve güzel bir şekilde karıştırılır. Bu karışım da günde bir defa olacak şekilde kadınlar adet görene kadar içilebilmektedir.
  • 1 su bardağı kaynar su içerisine atılan 1 tatlı kaşığı rezene, birkaç dakika demlenir. Günde iki fincan içilmesi uygun görülen rezene çayı da, düzensiz adet görme konusunda kadınların uygulayabileceği çözümler arasında yer almaktadır.
  • Bir orta boy soğanın kabukları soyulur ve bir tencere içerisine alınır. Üzerine bir miktar maydanozda eklenir. Bir su bardağı kadar da su eklenir ve orta ateşte kaynamaya bırakılır. 10 dakika sonra ocaktan alınan bu karışım günde üç kez tüketilmesi halinde kısa sürede kadınların adet görmelerini sağlamaktadır.
  • 1 çay kaşığı bal ile bir yemek kaşığı çörek otu, güzel bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan bu karışım da adet getirme yöntemleri arasında en çok bilinen ve oldukça fazla sayıda kadın tarafından da sıklıkla uygulanan bir yöntemdir.
  • Bir bardak kaynamış olan suyun içerisine atılan bir tutam dereotu da, günde iki kez içilmesi halinde adet görme konusunda kadınlara büyük bir yardımcı rolü oynamaktadır.
  • Yine bir bardak kaynar suyun içerisine 2 tutam havuç tohumu atılır ve iki üç dakika kadar demlenmesi beklenir. Günde üç kez tüketilmesi uygun görülmektedir.

Yukarıda bahsedilen adet getirme yöntemleri genellikle doğal malzemeler ile hazırlanmasına rağmen, uygulamadan önce bir doktora danışılmalıdır. Bu gibi yöntemlerin etkisi hemen herkeste aynı olmayabilmektedir.

Bu gibi sebeplerden dolayı da herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmamak adına kişilerin bir uzmana görülmesinde büyük bir fayda bulunmaktadır. Bütün bunların yanı sıra yine adet görmek için doktorlar tarafından da birtakım ilaçlar verilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap