1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Aliexpress Sipariş Takibi Nasıl Yapılır, Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Aliexpress Sipariş Takibi Nasıl Yapılır, Kargo Takip Nasıl Yapılır?
0

Aliexpress alışveriş sitesi üzerinden alışveriş yapan Türk kullanıcıların en merak ettiği konu kargo takip nasıl yapılır haberimizde açıkladık.

Aliexpress alışveriş sitesi, siparişlerinizin doğrudan adresinize kadar ulaşmasına imkan sağlar. Sipariş edilen ürünlerin kargo takibinin yapılmasına olanak vermektedir.

AliExpress Siparişleri Kargo Takip 2023

Dünyaca ünlü AliExpress alışveriş sitesi, satın aldığınız siparişlerin tarafınıza ne zaman ulaşabileceği ve siparişinizin durumu hakkında detaylı bilgi edinmek için bir takip farklı yollar izlemektedir.

Özellikle sipariş işlemi üstünden 15-20 gün geçen kullanıcılar, “Aliexpress kargo takip nasıl yapılır?“, “Aliexpress kargom nerede?” gibi soruların cevabını arama motorları üzerinden aramaktadır.
Endişelenmenize gereken yok, siparişinizin nerede olduğunu öğrenmenize yardımcı olacağız.

Aliexpress Sitesi Üzerinden Siparişlerin Türkiye Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Aliexpress.com sitesi üzerinden alışverişte bulunan Türkiye kullanıcıları, verdikleri siparişlerinin kargo takip işlemlerini izleyebilmektedir. Kargo teslim ortalama süresi 15 ila 60 gün arasında değişiklik gösteren Aliexpress alışveriş sitesi kargo işlemleri, seçeceğiniz farklı kargo firmalarına göre zaman zaman değişiklik göstermektedir.

Türkiye’den alışveriş yapan site kullanıcılarının en çok kullandığı Aliexpress Standart Kargo işlemi, hesaplı ve güvenilir teslimat seçenekleri arasında yer almaktadır. 

1. AliExpress.com alışveriş sitesi üzerinden sitedeki hesabınıza giriş sağlayınız.

2. Hesabım seçeneği üzerinden satın aldığınız siparişleri görüntülemek için “Siparişlerim” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

3. Yapmış olduğunuz alışverişe ait siparişinizin detayları görmek için sayfa üzerinde bulunan “Detayları Göster” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

4. Detayları göster bölümünden kargonuzun “Takip Numarası” seçeneğini görüntüleyin. 

5. Satın aldığınız siparişin Türkiye’ye teslim edilmesinin ardından PTT Kargo resmi web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir..

6. PTT Kargo gönderi takip sayfasına tıklayarak AliExpress takip numaranızı kopyalın. Bu işlem sonrasında siparişinizin belirtilen adrese ne zaman ulaştırılacağını Türk posta şirketi PTT Kargo aracılığıyla sorgulatabilirsin.

Aliexpress alılveriş sitesi kargo takip işlemleri yukarıda belirttiğimiz şekildedir. Siparişlerin Türkiye’ye giriş yapmasının ardından PTT yurt içi takip sistemini kullanmanız gerekmektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap