AMD Ryzen 5000 Pro APU’ların özellikleri ortaya çıktı

Lenovo tarafından sızdırılmış olan bilgilere baktığımızda AMD Ryzen 5000 Pro serisine sahip APU işlemcilerinin bazı özelliklerinin sızdırıldığını görüyoruz. ThinkPad bilgisayarlar için kullanılacak olan bu işlemcilerin gelin sızdırılış olan özelliklerini inceleyelim.

Sızdırılmış olan işlemcilerin bilinen özellikleri:

AMD Ryzen 5 Pro 5650U ve AMD Ryzen 7 5850U olarak adlandırılan işlemciler, Lenovo tarafından sunulacak olan iş için kullanılacak olan diz üstü bilgisayarlarda yer alacak gibi. Tahminlerin bu yönde oluğu işlemciler hakkında henüz AMD kısmından bir açıklama yapılmadı. Ancak bu işlemcilerin bazı özellikleri ortaya çıktı. AMD Ryzen 5 Pro 5650U işlemci altı çekirdeğe sahipken on iki adet parçacığa sahip. Temel saat hızı 2.2GHz hızında çalışırken bu işlemcinin artırılan saat hızı 4.2GHz. Bazı özellikleri sızdırılmış olan bu işlemcinin belleği ise 11MB. AMD Ryzen 7 Pro 5880U işlemcisini incelediğimize ise bu işlemcinin sekiz çekirdeğe sahip olduğunu görüyoruz. Ayıca bu işlemci on altı adet parçacığa da sahip ve temel saati 2.0GHz de çalışıyor. Artırılan saat ise 4.4GHz hızında çalışmakta. Bu işlemcinin belleği ise 12MB. Bazı özellikleri sızdırılan bu işlemcilerin 10 ile 25W arasında enerji tükettiği de biliniyor.

Bu ve bunun gibi haberleri sayfamız üzerinden okumaya devam edebilir, hemen aşağıda bulunan yorumlar kısmından görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir