1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Android 10 Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu

Google, uzun süredir mobil cihazlar için piyasaya sürmeye hazırlandığı işletim sistemi Android’in yeni sürümü olan Android 10’la ilgili çalışmalarını büyük bir çabayla sürdürüyor.

Android 10 Güncellemesinin Tarihi Belli Oldu
0

Google, uzun süredir mobil cihazlar için piyasaya sürmeye hazırlandığı işletim sistemi Android’in yeni sürümü olan Android 10’la ilgili çalışmalarını büyük bir çabayla sürdürüyor.

Google, Android 10’un kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağına dair bir bilgi verdi. Bu bilgi resmi bir açıklama ile değil, destek sayfasında bir kullanıcıya açıklandı. Google’ın yeni işletim sistemi olan Android 10 ‘un, kullanıcılara sunulacağı tarih belli oldu.

Google Support ‘a bağlanarak kendi telefonu için Android 10’un ne zaman erişilebilir olacağını soran bir kullanıcıya Android 10 sürümünün ne zaman dağıtılacağı açıklandı.

Böylelikle yetkili bir kişiden alınan bilgiyle Android 10’un çıkış tarihi öğrenilmiş oldu.Akıllı telefon sektöründe iki işletim sistemi bulunmakta; Android ve iOS. Son dönemde Huawei HarmonyOS işletim sistemini duyurmuş olsa da bu işletim sistemi henüz stabil değil. HarmonyOS işletim sisteminin geleceği, stabil bir işletim sistemi olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Aynı zamanda bugün yeni Android işletim sisteminin ne zaman piyasaya sürüleceği resmen belli oldu.

Android 10 Güncellemesi Ne Zaman Çıkacak?

Google Destek sayfasına bağlanan bir kullanıcı, Pixel 3A telefonu için Android 10 ‘un ne zaman kullanıma sunulacağını sordu. Bu soruya cevap veren yetkili ise “3 Eylül 2019” tarihini paylaştı. Bu paylaşımla birlikte yeni sürümün ne zaman dağıtılmaya başlanacağı da öğrenilmiş oldu.

Yani Android 10 ‘un paylaşıma sunulacağı tarih 3 Eylül 2019.Google, kendine ait telefon modelleri için Android desteği sunuyor. Şirketin son akıllı telefon modelinin Pixel 3A olduğu için, Google’ın bu önceliği kendi akıllı telefonlarına vereceği ve Android 10 ‘un paylaşıma sunulacağı tarihe çok kısa bir sürenin kaldığı da böylelikle anlaşılabilir.Her ne kadar bu tarihin yakın bir tarih olacağı anlaşılsa da bununla birlikte Android 10’un tüm kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlamasının ise uzun bir süre alacağı belirtiliyor.

Bunun nedeni ise yeni işletim sisteminin dağıtımına her bölgede aynı anda değil de bunun yerine bölge bölge başlanacak olması. Ayrıca bunun yanında güncellemeyi alacak telefonların hem modelleri hem de dünya genelindeki yaygınlığı da düşünüldüğünde Android’in 10’un kullanılmaya başlanması için telefon kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerektiği söylenebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap