SON DAKİKA 10:42 TCL 20L Plus tanıtıldı: İşte fiyat ve özellikleri 16:02 Helio P35 işlemcili Oppo A35 tanıtıldı 18:31 ZTE Axon 30 Pro Plus’ın renk seçenekleri belli oldu 18:29 Realme 8i’ye dair bazı detaylar ortaya çıktı 13:38 Vivo NEX 5’e dair bazı sızıntılar ortaya çıktı
SONRAKİ
iQOO Z3’ün Bazı Ekran ve Batarya Özellikleri Belli Oldu iQOO Z3’ün Bazı Ekran ve Batarya Özellikleri Belli Oldu
ÖNCEKİ
AirPods Pro nasıl sıfırlanır? AirPods Pro nasıl sıfırlanır?
1547
573 0

Apple Watch nasıl sıfırlanır?

Apple Watch nasıl sıfırlanır?
Yazar: Berk Özdemir

27 Mart 2021

Bazı Apple Watch kullanıcılarının merak etmiş olduğu soru olan “Apple Watch’u nasıl sıfırlayabilirim?” sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz.

Sahip olduğunu akıllı saati satmayı, birine vermeyi veya farklı nedenlerden dolayı sıfırlamanız gerekebiliyor. Sıfırlarken aşağıda sıralayacağımız işlemleri uygularsanız kolaylıkla saatinizi sıfırlayabilir ve amacı için hazır hale getirebilirsiniz.

Apple Watch’u sıfırlama

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çeşitli nedenlerden dolayı saatinizi sıfırlamak isteyebilirsiniz. Saatinizi birisine verecekseniz öncelikle Aktivasyon Kilidi’ni devre dışı bırakmanız gerekli. Aktivasyon Kilidi’ni devre dışı bırakmak saati farklı cihazlarla eşleşmeye açık duruma getirir. Bu işlem aşağıda sıraladığımız şekilde yapılıyor.

Apple Wach’un iPhone ile eşleşmesini kaldırma

Sıralayacağımız işlemleri yapmadan önce cihazlarınızın şarjlarının tamamen dolu olduğundan veya şarj aletine takılı olduğuna emin olun. Şarj tarafında bir sıkıntı yoksa aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Eşleşmeyi kaldırmadan önce iPhone’unuzu ve saatinizi yakın konumda tutun.
 • iPhone içerisinden Watch uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulama içerisine girdikten sonra Saatim sekmesine tıklayın. Hemen ardından Tüm Saatler’e tıklayın.
 • Hangi saatininiz eşlemesini kaldırmak istiyorsanız saatin yanında bulunan Bilgi ikonuna tıklayın.
 • Apple Watch Eşleşmesini Kaldır’a tıklayın.
 • Bir kez daha tıklayarak onay verip aktivasyonu kaldırabilirsiniz. Aktivasyon Kilidi’ni kaldırmak için Apple Kimliği şifrenizi de girmeniz gerekebilir.

Yukarıdaki işlemlerin ardından Aktivasyon Kilidi devre dışı kalmış olacaktır. Bundan sonra saat içerisinden tüm içeriklerinizi silip fabrika ayarlarına geri getirebilirsiniz. Bu işlemlerin nasıl yapılacağını ise aşağıdan okumaya devam edebilirsiniz.

Apple Watch’u fabrika ayarlarına geri getirme

Bu işlemi yapmadan önce cihazınızın pili %50’den fazla ve şarj aletinin üzerinde olmalıdır. Eğer şarjınız az veya alet üzerinde değilse cihazınızı belirtilen koşullara hazır hale getirip, ardından bu işlemlere geçiniz.

 • Apple Watch içerisinde Ayarlar’a tıklayın.
 • Genel’e tıklayın.
 • Sıfırla’ya tıklayın.
 • Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil’e tıklayın
 • Tümünü Sil’e tıklayın.

Bu işlemleri de eksiksiz bir şekilde yaptıysanız, saat içerisinde size ait olan tüm veriler silinerek fabrika ayarlarına dönecektir.

ETİKETLER:


Teknoloji Haberleri kategorisindeki yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Daha fazlasını okumak için sitemizde gezinmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca Apple Watch nasıl sıfırlanır? konulu haberimiz hakkında merak ettiklerinizi ve ekstra eklemek istediğiniz şeyleri bize yorumlar kısmından gönderebilirsiniz.

Berk Özdemir Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Sanaltus.com