1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Bedensel huzur sağlayan hasta karyolaları nasıl olmalıdır?

Bedensel huzur sağlayan hasta karyolaları nasıl olmalıdır?
0

Bedensel huzur sağlayan hasta karyolaları nasıl olmalıdır?

Hastanın iyi olmasında ve rahatsızlığının iyileşmesinde hasta karyolasının rolü büyüktür. Çünkü hasta iç huzuruna ermeden iyileşmesi çok güçtür. Bedensel ve fiziksel olarak dinginlik kazanan hastaların iyileşme süreci diğer hastalara oranla %50 fazladır. Rahat edemediğiniz bir karyola da içinizin huzur dolu olması beklenemez. Hasta karyolaları, hasta bireye huzur sağlar ve vücudun kan dolaşımı hızlandırır. Hasta karyolaları vücudun şekil sağlığının korunmasının yanı sıra hastanın kolay şekilde hareket edebilmesine kadar pek çok ortopedik özelliği kendinde bulundurmalıdır.Hasta yataklarında kullanılan malzeme kesinlikle ergonomik kullanıma uygun olmalı, vücut derisine zarar vermeyen içerikli ürünlerden oluşturulmuş olması gerekmektedir. Hasta yatağa uzandığında yatak, hastanın vücut şeklini almalı ve hastaya rahatlık sağlamalıdır. Özellikle hastanın geçirdiği cerrahi operasyonlar göz önüne alınıp, bu operasyonların vücuttaki yerlerini analiz edildikten sonra hasta yatağına ihtiyaç duyulmalıdır. Öte yandan hasta yatağı seçimi konusunda doktorunuzu dinlemek ve tavsiye almakta önem taşımaktadır. Doktorun tavsiye de bulunduğu yatak biçimini, öncesinde firmanızı arayarak tespit ettirebilirsiniz.

Hasta karyolası kullanmanın faydaları

Hasta karyolası kullanan hasta günlük yaşamını idame ettireceği gibi bedensel sağlığı içinde güzel adımlar atar. Yaşam kalitesindeki artış hastayı mutlu eder ve hasta hayata daha çok bağlanır. Solunum sağlığı bozuk olan hastalar için uygun yatış pozisyonu sunan hasta yatakları bu özelliğini bir düğme ile sağlar. Aynı zamanda kaza geçirmiş hastaların hareket etmeden, yine bir düğme ile yatış pozisyonunu ayarlanmasına olanak verir. Eğer hasta da fiziksel hasar oluşmuşsa ve hasta yatağa girmekte güçlük çekiyorsa hiç moraliniz bozulmasın. Hasta yataklarının kullanıcı dostu yapısı ile ağır fiziksel hastaları bile yatağa yatırmak çok kolay bir hale gelir.

Hasta yatakları neden kullanılmalı?

Cevap çok basit. Hastalar için en uygun ve rahat ortamın sağlanması hasta karyolaları ile sağlanır. Oluşan bu ortamda hasta kendini daha güvende ve huzurlu hisseder. Hasta konforunu sağlayan vücut yapısına uygun yataklar, hastaların psikolojisini ve iyileşme sürecini de olumlu yönde etkiler.Yukarı da bahsi geçen tüm donanımlara ve özelliklere sahip hasta yataklarını ve hasta karyolalarını haskarmedikal.com internet sitesinde bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap