Cumhurbaşkanı Sözcüsü Açıkladı: Sosyal Medya Kapatılmıyor Ama
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Cumhurbaşkanı Sözcüsü Açıkladı: Sosyal Medya Kapatılmıyor Ama

Sosyal medya kapatılmıyor ya da kapatılıyor gibi pek çok konu var.

0

Sosyal medya kapatılmıyor ya da kapatılıyor gibi pek çok konu var.

Bununla ilgili olarak son dönemde ön plana çıkarılan pek çok çalışma var. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan çalışmalarda bu konuya ilişkin bir açıklama yapıldı. Sosyal medyanın kapatılması, kontrol altına alınması gibi konuşmalar hafta içerisinde çok karşımıza çıkıyordu.

Bu yüzden bu özelliklerin tamamını kullanabilecek bir yeni düzenleme getirilecek diyebiliriz.Sosyal medya düzenlemesi hakkında çok konuşulan konulardan birisi. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, bu konuyla ilgili açıklama yaptı. Son günlerde çok fazla konuşulan sosyal medya konusuna ilişkin bir yapı kazandırdı diyebiliriz.

AA ya dair bir açıklama yapan Kalın, bu konuda bir düzenleme yapılacağına ama kapatılmanın düşünülmediğine dair bir çözüm sundu.Bir düzenleme gerektiğine dair ittifak oluşturduklarını söyleyen İbrahim Kalın, bu konuya dair düzenlenen içerikle ilgili yeni bir kapsam olacağını söyledi. Sosyal medyanın kapatılmasına dair bir planın ya da görüşün bildirildiği yok lakin düzenlemesi gerektiği herkesin gündeminde. Bu açıklamaları yapan Kalın, gerçek hayatta nasıl hareket ediliyor ise sanalda da öyle olunması gerektiğinin altını çiziyor. Analogda suç olan her şey dijitalde de suç olacak diyen Kalın, temel ilkenin reel dünyaya uydurulması kapsamında konuştu.

Sosyal medya kapatılmıyor ama düzenleme şart!

Sosyal medya kapatılmıyor ama düzenleme şart diyen Kalın, bu konuda uluslararası bir müktesebat oluşmuş değil diyor. Her ülkenin bu konuda farklı uygulamaları var ve buna göre hareket edilecek diyen Kalın, Almanya örneğinden örnekler verdi. Almanya’ya bakılırsa bu konuda en sıkı tedbirleri alan bir ülke gördüklerini söyledi. Gerçek hayatta suç olan şeyler sanalda da suç olmak zorunda diyen Kalın, bu konuyla ilgili geniş detaylara yer verdi.

Burada büyük sorumluluk şirketlere düşüyor diyerek bu konuyla ilgili hak ihlallerinden bahseden Kalın, güncel bir çalışma seçeneği ile ön plana çıkarılan fırsatları da organize etti diyebiliriz.

Bir şekilde reelde suç olan bir konunun sosyal medyada yaşandığını gördüğünüz zaman, şirkete başvurmak dışında bir şans yok diyen Kalın, çözümü de burada bulduklarını söyledi. Olası bir düzenleme yapacak olan yer şirketlerdir diyor ve çalışmalarını bu yapıda sürdürmeye devam ediyor.Şirketlerin Türkiye’de ofis açması gerektiğini söyleyen Kalın, bu konuyla ilgili bir düzenleme yapacaklarının da altını çiziyor.

İlginizi Çekebilir
sirkenin-faydalar-.jpg

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap