1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Dalgalı Topuz Modelleri

Dalgalı topuz modelleri, hemen her yaştaki kadının büyük bir keyif ile kullandığı saç modelleri arasında yer almaktadır. Oldukça kolay bir yapıma sahip olmasının yanı sıra hemen her davette de büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Dalgalı Topuz Modelleri
0

Dalgalı topuz modelleri, hemen her yaştaki kadının büyük bir keyif ile kullandığı saç modelleri arasında yer almaktadır. Oldukça kolay bir yapıma sahip olmasının yanı sıra hemen her davette de büyük bir gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Dalgalı topuz saç modelleri, kuaförlerde büyük bir ustalık ile yapılabildiği gibi aynı görünüm kişilerin kendi evlerinin ortamında yapılması ile de sağlanabilmektedir. Bunun için kişilerin ellerinin saç yapımına yatkın olması ve birkaç ipucuna da hâkim olması yeterli olabilmektedir.Gün geçtikçe çok daha yoğun bir ilgi görmeye devam eden dalgalı topuz modellerini yapabilmek için birkaç malzemeye ve uyulması gereken birtakım ipuçlarına ihtiyaç vardır. Tarak, saç maşası, toka ve saç şekillendirici ürünler bu konuda gerekli olan temel ürünlerdir.Bunların yanı sıra kadınların istek ve arzularına göre farklı aksesuarlar da kullanılabilmektedir.

Dalgalı saça nasıl topuz yapılır?

Sorusuna karşılık olarak, kişilerin saçlarının temiz olması gereklidir. Daha sonrasında ise saçlar zaten dalgalı olduğu için herhangi bir şekillendirme işlemine gerek kalmadan topuz yapımına başlanabilmektedir. Dalgalı topuz yapımı için, topuzun yüksekliğinin en fazla kulak hizasında olmasına dikkat edilmelidir.Daha yüksek olan topuzlar bazı durumlarda kötü görünümlere yol açabilmektedir.

Bütün bunların yanı sıra saçların çok sıkı bir şekilde toplanmamasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylelikle saçlar gevşek bir şekilde toplandıktan sonra, toplanabilir ve oldukça şık bir görünüm de ortaya çıkabilmektedir.

Bukleli saç modelleri, hemen her yaştaki kadına son derece yakışan ve kişilerin daha romantik bir görünüme sahip olmasına olanak tanımaktadır. Bütün bunların yanı sıra kişiler bu saç modelini kendi evinde de yapabilmektedir.Bunun için gerekli olan en önemli malzeme ise bir saç maşası olmaktadır. Saç maşası yardımı ile saçların bukleli olması sağlanır.

Daha sonrasında ise yüzün kenarındaki saçlar açıkta bırakılır ve geri kalan saçlar ortada ya da kafanın yan bölgesinde toplanarak şekil verilebilmektedir. Bu gibi saç modellerinin daha uzun saatler boyunca bozulmadan kalabilmesi için de saç şekillendirici ürünlerden destek alınması da gerekebilmektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap