1. Ana Sayfa
  2. Sistem Gereksinimleri

Deadpool Sistem Gereksinimleri

Deadpool Sistem Gereksinimleri
0

Süper kahraman denilince akla ne gelir? Kasıntıdan çatlayan ve süper güçleri olan muhtelif adamlar diyebiliriz. Fakat hiçbirisi Deadpool şeklinde huzurlu değildir. Deadpool’un en büyük özelliği bu olmalı sanırım. Her ne kadar pasaklı ve vurdumduymaz bir kahraman olsa da o halkın en sevilmiş olduğu süper kahraman. Oyunun sistem ihtiyaçları bilgilerine gelmeden ilkin biraz detayları verelim.

Asıl adı Wade olan Deadpool oldukca absürt görünse de aslında çok korkunç bir kahraman. Geçmişinde bir kiralık katil olan Wade sonradan çeşitli deneyler yardımıyla süper güçlere ulaşması gerçekleşiyor. Fakat hasar bulan organlarını yüksek hızda yenileme yeteneğinden dolayı ileri seviyede cilt kanseri hastalığı yaşıyor. Bu durumda onu kostüm giymek zorunda bırakmış. Wade’in bu iyileşme kabiliyeti onu inanılmaz kuvvetli kılsa da bütün bu olumsuzluklara rağmen o esprili kişiliğini kaybetmeyerek bizleri güldürmeyi başarabiliyor.

Oyunda ilerledikçe her bir kısımda ara görüntüler aracılığı ile bir espri yapıldığını ve Deadpool’un tam bir kafadan çatlak olduğunu keşfedeceksiniz. Bir bakıyorsunuz bölümün birisinde 8-bit bir oyunun içerisindeyiz, bir bakıyoruz ki makinenin bir tanesini çalıştıramadığımız için sinirlenip parçalıyoruz. Hatta zaman zaman oyunculara bile söz atmaktan çekinmediğini görebilirsiniz.

Oyunun aslolan hedefi oyuncuları güldürmek ve keyifli bir zaman koymak olduğundan dolayı grafiklere, düşmanlara veya çevreye oldukça fazla ehemmiyet verilmemiş. Sürekli olarak aynı tip adamlar ile dövüşüyor ve çok basit bir biçimde yapılmış olan çevre dokusu ile karşılaşıyoruz. Hatta Deadpool kendi oyunu ile bile dalga geçiyor ve bir kısımda kitaplığı eline alarak bu ne berbat grafik diyerek fırlatıyor. Fakat bütün bu olumsuzlukları oyunun renkli efektleri, kaliteli animasyonları ve esprileri dengeliyor diyebiliriz. Seslerde oldukça fazla iddialı değil. Oyunda Deadpool’un sesi dışında oldukca iyi bir seslendirme yapılmamış. Zaten sürekli olarak Deadpool’un esprilerini ve konuşmasını duyduğumuzdan seslerin fena olması da oyunu çok fazla etkilemiyor. Oynanış olarak ise iyi bir ölçüde olan Deadpool, özel güçler ile ve kılıçlardan pompalı tüfeğe kadar pek oldukça değişik tabanca ile oynamak çok eğlenceli. Oyundaki silahların tümü en başından beri açık olarak başlıyor. Bu da onu öteki oyunlardan ayıran mühim bir özelliği. Yapay zeka ise ne yazık ki yok denecek kadar az. Düşmanlarımız ne saklanıyor ne de farklı taktikler ile saldırıyorlar. Sadece bizi gördükleri an üzerimize geliyorlar. Bu da oyunu oldukça kolaylaştırıyor. Işınlanma yeteneğimizi doğru kullandıktan sonrasında ve birazcık dikkatli oynadıktan sonra oyunda ölmemiz nerede ise imkansız.

Kısacası Deadpool sadece oyuncuyu eğlendirmek ve güldürmek için yaratılmış olan esprili bir yapım. Klasik dövüş oyunlarından yada süper kahraman oyunlarından sıkıldıysanız bu oyunu şiddetle tavsiye ederiz. Fakat dediğimiz şeklinde bu oyundan ses ve grafik olarak devasa yükseklikte beklentilerinizin bulunmaması gerekiyor. Zaten Deadpool Sistem Gereksinimleri de çok yüksek sayılmaz.

Deadpool Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 /Windows 8
  • İşlemci: 2.66 GHz Intel® Core™2 Duo E8200 veya AMD Phenom X3 8750
  • Bellek: 2 GB
  • Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için lüzumlu görülen boş alan 7 GB olarak belirtiliyor.
  • Ekran kartı: GeForce 8800 GT serisi ile 512 MB RAM veya ATI Radeon HD4850 ile 512 MB RAM
  • DirectX: Dx 9

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap