1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Dev Yasak Listesi! PUBG Mobile ve Facebook Nasibini Aldı

Dev Yasak Listesi! PUBG Mobile ve Facebook Nasibini Aldı
0

Son zamanlarda oyunların ve sosyal medya platformlarının gündem olmasıyla beraber, Hindistan dev yasak listesi yayınladı. Her kategoriden birçok uygulamayı ve oyunu yasaklayan ülke, listesini bir hayli kabarık tutmuş. Son derece çarpıcı uygulamaları ülke genelinde yasaklayan Hindistan, bakalım hangi kategoriden hangi oyunları yasakladı?

Dev Yasak Listesi – Liste Epey Kabarık

Oyun, video programları ve sosyal medya platformlarını liste haline getirerek kategorize eden ve yasaklayan Hindistan, özellikle Çin merkezli çalışmış gibi görünüyor. Aliexpress, Gearbest ve Tencent gibi firmalarının adının geçtiği tüm uygulamalar neredeyse yasaklandı. Yasaklanan uygulamalar arasında PUBG Mobile gibi oyunlar da bulunurken Clash of King gibi popüler oyunlar da yasaklandı.Toplamda 89 uygulamaya birden yasak getiren Hindistan’ın listesinde, 59 uygulamanın Çin merkezli olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Ayrıca insanların en çok zaman geçirdiği sosyal medya uygulamaları olan Instagram ve Facebook da ülke tarafından yasaklanmış durumda. Yani ülkenin hazırladığı yasaklar listesinde yok yok diyebiliriz.

Yasaklar Askerler ve Memurlar İçin Geçerli Olacak

Genellikle Çin pazarının önüne geçen yasaklar askerler, askeri personeller ve memurlar için geçerli olacak. Yani zaman geçirilebilecek oyunlar, sosyal medya platformları ve özellikle de TikTok uygulaması artık yasaklandı. Ayrıca listede Twitter’ın bulunmaması da ayrıca düşündürüyor. Bunun yanı sıra şu an için yalnızca askerler, askeri personeller ve memurlar için getirilen yasaklar normal halk için de geçerli olabilir.Dijital dünyanın bir sınırı bulunmadığını söyleyen Hindistan, verilerin güvenliği için bu kararları aldığını söyledi. Ayrıca ilerleyen günlerde yasakların daha da artacağını düşünüyor, bu durumdan farklı ülkelerin de örnek alacağını tahmin ediyoruz. İlerleyen günlerde konuyla alakalı yeni detaylar geldikçe yeniden sizlerle paylaşıyor olacağız. Bakalım bu uygulamalar Hindistan halkı için de yasaklanacak mı, veya personellere yeni yasaklar getirilecek mi?

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap