1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Doğal Maskelerde En Etkili Karışımlar

Doğal Maskelerde En Etkili Karışımlar
0

Cilt Bakımı İçin Etkili Karışımlar Nedir?

Her ne yaşta olursa olsun, bayan ya da erkek fark etmeksizin her bir birey ve insan cilt bakımını önemsemekte olup ve cilt bakımını nasıl güzel ve sağlıklı bir biçimde koruyabileceği hususunda yapabileceği işlemleri merak etmektedir. Bizler de bu yazımızda, siz değerli okuyucularımıza hiçbir şekilde kimyasal madde kullanımı yapmaksınız, doğal yöntemler sayesinde nasıl cilt bakımınızı koruyabileceğiniz hususunda bir takım bilgiler vermeye çalışacağız. İyi okumalar.

Salatalık Sayesinde Cilt Bakımı

Salatalık, içerisinde barındırmış olduğu su oranı yüksek miktarlar da olmakta olan bir besin türüdür. Salatalık hem tat olarak hoş olup, birçok gıda ürünü çeşitleri ile karıştırılıp yenilebildiği gibi aynı zamanda da cilt bakımı içinde kullanılabilmektedir. İnsan sağlığı için çok faydalı olmakta olan salatalık ile cilt bakımı olayı ise salatalığın suyunu sıkıp, güzel görünmesini istediğiniz cilt bölümüne sürmek olacaktır. Bunun yanı sıra ise salatalığı bir püre haline getirerek de yüz bölgesine ya da güzel görünmesini istediğiniz cildinizde ki herhangi bir bölgeye kullanabilirsiniz. Salatalık ürününde cilt bakımı için yapmış olduğunuz bu karışımı kullanacağınız bölgelerde bir süreç bekletip, daha sonra o bölgeyi temiz bir sabun ile yıkayarak ve bu işlemi sürekli olarak tekrarlayarak cildinizi bakımlı bir biçimde tutabilirsiniz.

Bal Ve Tarçın Karışımı İle Cilt Bakımı

Bal ile tarçın ikilisi bir araya geldiği zaman adeta bir tür doğal cilt bakım ürününü ortaya çıkarmaktadır. Bal ve tarçını birbirine karıştırıp, yüzünüze ya da güzel gözükmesini istediğiniz cildinizde ki herhangi bir noktaya uygulayarak, cildinizi yumuşatabilirsiniz. Akabinde ise cildiniz üzerinde beklemekte olan karışımı ılık bir su ve sabun yardımı ile yıkayarak, sürekli olarak cilt bakımınızı yerinde tutmuş olacaksınız.

Zerdeçal Olayı İle Cilt Bakımı

Anti-bakteri gibi bir özelliğe sahip olmakta olan Zerdeçal ile sivilce ya da akne gibi olumsuz durumların yok olmasını sağlayabilirsiniz. Su yardımı ile zerdaçal’ı karışım yaparak, bir macun şekline getirip, cildinize sürüp, olumlu sonuçları aynalar yardımı ile kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap