1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Düz Kaş Nasıl Alınır

Düz Kaş Nasıl Alınır
0

Düz Kaş Nasıl AlınırModası hiç geçmeyen kaş formlarından biri de düz kaştır. Belirli dönemleri ve moda rüzgarlarını beklemenize gerek yoktur.  Aklınıza esen her dönemde kaşlarınızı düz alabilirsiniz.  Aslında kaş modası diye bir şey de yoktur. Yüzünüze en çok giden kaş formu, sizin ömürlük stiliniz olmalıdır. Çünkü yüzünüze uygun olmayan kaş şekli ifadenizi değiştirip, sizi siz olmaktan çıkarır.Düz bir hat belirleyip kaşın alt ve üstünde kalan fazlalıkları cımbız yardımıyla almanız yeterli olacaktır.Kare yüzlerde, çene bölgesi köşeli ve geniş olduğu için düz kaş çok fazla önerilmez. Kare yüzler, düz kaşlarla daha da geniş gözükecektir.  Bunun dışında kalan tüm yüz tipleri düz kaşı rahatlıkla kullanabilir.Eğer kaşlarınız kavisliyse ve kalıcı bir düz form elde etmek istiyorsanız, kaşlarınızı bir müddet almayı bırakın. Kavisli kısımdaki boşluğun yeniden dolması için cımbızı bir süre elinize almayın. Kavisli bölümdeki boşluk yeniden kaş kıllarıyla dolduğunda düz bir hat belirleyip kaşlarınıza yeni şeklini vermeniz hiç de zor olmayacaktır. Ama yeni kaş çıkmıyorsa o zaman boşlukları kaş kalemiyle doldurmaktan başka çareniz yok demektir.

  • Düz kaş formunu elde etmek için cımbız, kaş kalemi ve kaş fırçası, düz kaş elde etmeniz için size yardımcı olacaktır.
  • Önce kaş fırçası, yahut kullanılmayan bir diş fırçası yardımıyla kaşlarınızın kavis kısmını aşağı doğru tarayın.
  • Kaşların bitim kısmını da yukarı doğru tarayın.
  • Kaşlarınızın altında düz bir çizgi oluşacaktır.
  • Bu düz çizgiyi muntazam hale getirmek için, kaş kıllarının olmadığı boşluk bölgeleri yumuşak bir kaş kalemiyle, sert çizgiler şeklinde değil de, kaşların çıkış yönüne doğru yumuşak darbelerle doldurun.
  • Kavis kısmındaki kaşları aşağı doğru tarayarak en üstte kalan birkaç kılı da alabilirsiniz.
  • Kaşların üst kısmındaki burna yakın bölümü de yine kaş kalemiyle doldurun.
  • Daha doğal bir görünüm elde etmek için, kaş fırçasıyla kalemi hafifçe dağıtın.
  • Doğal bir görünüm için kaşlarınızı üst bölgeden çok fazla almayın. Kaş uçlarını asla çok fazla kısaltmayın ve çok koyu renk kalemlerle sert hatlar çizmeyin.Yapay görünen kaşlar yüzünüze de negatif bir hava verecektir.

Kaş yüzdeki anlamın büyük bir kısmını oluşturur. Kaşlarınızı ne kadar doğal ve yüzünüze gidecek formdaysa, yüzünüz o kadar güzel görünür.

Düz Kaş Modelleri

Düz kaş modelleri de kendi içinde ufak tefek detaylarla çeşitlenebilir. Tamamen düz alınmış kaşlar, uç kısmı hafifçe aşağı doğru kavislenmiş kaşlar, çok kalın kaşlar, orta kalınlıkta düz kaşlar gibi. Bu ayrıntıları belirleyen, yüz şeklidir. Düz kaş modeli uygulayan ünlüleri aklınıza getirerek, yüz tipinize gidecek düz kaş formunu yakalayabilirsiniz. Düz kaş dendiğinde sizin de aklınıza gelen ilk isim Audrey Hepburn olmuyor mu? Audrey Hepburn’un minyon ve küçük yüzüne kalın ve kısa düz kaşlar ne kadar da yakışıyor değil mi?80’li yılların en beğenilen aktrislerinden olan Brooke Shields, yine kalın, dağınık ve doğal görünümlü düz kaşı başarıyla taşıyan yüzlerden…Oyuncu Tuba Büyüküstün de düz kaşın çok yakıştığı simalardan birisi…Şimdilerde gerek ünlüler dünyasında, gerekse  normal yaşamda pek çok kadının, geri dönen düz kaş modasından etkilendiğini görüyoruz. Her ne kadar sade ve masum bir model de olsa, her yüz tipine oturmayan düz kaşı, bir güzellik uzmanından fikir alarak da  kendi yüzünüze uyarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap