1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Egzersiz Yapmak Neden Önemlidir?

Egzersiz Yapmak Neden Önemlidir?
0

Hala yatmadan önce egzersiz yapmak uykunuzu bozduğunu düşünüyorsanız, yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Bilim, akşam antrenmanlarını destekliyor ve sabah antrenmanları kadar sağlıklı ve verimli olduklarını kanıtlıyor. Yatmadan önce egzersiz yapmak sizin için ne kadar iyi geleceğini bir deneyin ve bunun sizi savurup dönmeye bırakmayacağını fark edeceksiniz. Hepimizin sabah egzersizlerine vakti olmadığından, gece egzersiz yapmak çok daha faydalıdır, bunu keşfetmek için okumaya devam edin.

 Günün ilerleyen saatlerinde daha sıkı egzersizler yapabilirsiniz.

Öğleden sonra ani bir enerji patlaması hissettiyseniz, bunun bir nedeni var. Çocukken yatmadan önce ne kadar aktif olacağını unutma. Bunun nedeni, vücut sıcaklığınızın 14:00 ile 18:00 arasında yükselmesidir. Bu, antrenmanlarınıza daha fazla çaba sarf etmenizi sağlar. Egzersiz yapmanın faydalarını 3.günden sonra daha iyi anlayacaksınız.

Rahat bir uyku sağlayacaktır

Yaygın inanışın aksine, yatmadan önce egzersiz yapmanın uyku kalitenizi arttırdığını göreceksiniz. ETH Zürih’teki araştırmacılara göre derin bir uykuya dalmayı daha kolay buluyorsunuz. Sağlıklı beslenmek de bir o kadar önemlidir. Kilo vermek için egzersiz , göbek eritmek için egzersiz , kol sarkmaları için egzersiz , yapılmaktadır.

Kaslarınız daha hızlı şekillenecektir

Testosteron ve kortizol oranı, kas gelişimi için akşamları en iyisidir. Sabahları daha yüksek olmasına rağmen, kas geliştirme etkileri güneş battığında sonuna kadar çalışır. Uzun mesafeli koşulara veya daha uzun koşulara odaklanmak daha iyidir, ancak en iyi şekilde yararlanmak için daha hafif egzersizler yapın. Özellikle gece yatmadan önce egzersiz yapmak sağlığınız için çok önemlidir.

Stresinizi azaltacaktır

Bazen sahip olduğumuz tüm duygu ve düşünceler yüzünden uykuya dalmak zordur. Bu durumda yatmadan önce esneme hareketleri veya yoga en iyi seçeneklerdir. Bir inceleme, uykudan önce yoga yapmanın daha erken ayrılmanıza yardımcı olduğunu buldu.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap