1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Elma Sirkesi ile Selülitten Kurtulmak Çok Kolay!

Elma Sirkesi ile Selülitten Kurtulmak Çok Kolay!
0

Artık günümüzde ne yazık ki her 2 kadından 1’i mutlaka selülit problemiyle karşılaşmıştır. Selülitler ile yazın bikini giymek ve özgüvenimizi yitirmemize yol açıyor.Araştırmalara göre selülitin oluşma nedeni, vücuttaki doku ve yağların dengesiz olmalarından kaynaklanıyor. Sağdaki fotoğrafta görüldüğü gibi portakal kabuğuna benzer bu çirkin görüntüyle savaşmak için hiçbir fikriniz yok ise; tabi ki dürüst olmak gerek bir gece de selülitten kurtulmamız mümkün değil.Kısa yoldan selülitten kurtarmanın tek yolu ameliyattır. Ama üzülmeyin biraz sabır ve azim ile aynı zamanda düzgün beslenerek ve egzersiz yaparak önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Elma sirkesinin mucizevi faydalarından yararlanarak bu çirkin görünümden kurtulmak için savaş açmaya var mısınız?

Elma sirkesi hücrelerdeki fazla yağı azaltarak, vücudunu arındırır, kandaki fazla yağı düzenlemeye yardımcı olmasına rağmen, yalnızca sağlıklı ve dengeli bir beslenmeyi takviye edebilir. Aşırı kilolular ile selülitten şikâyet edenler için harika bir seçenek olan elma sirkesi toksinleri uzaklaştırarak, birikmiş yağın da parçalamasını sağlar.Hazmı kolaylaştırıp, kan dolaşımını iyileştirerek, tansiyonu ve kötü kolesterol olarak bilinen LDL’yi düşürür.Elma sirkesi, tıpkı karbonat ve limon gibi vücudun sağlıklı pH seviyesini korumasına yardımcı olmasıyla bilinir.

Elma sirkesi tüketerek tedavi

  • 1 litre su ve 2 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırıp sabah kalkar kalkmaz aç olarak 1 bardak için, öğle yemeğinden 20 dk. sonrasında hazmetmeye yeni başlamışken 1 bardak daha içerseniz, bu karışım yağları uzaklaştırma görevini yerine getirebilir. En son da akşam yemeğinden 20 dk. sonra son bardağı için. Bu uygulamayı 15 gün ara vermeden yapıp, 2 hafta dinlenin. Düşük yağlı lif, taze meyve ve sebze ile zenginleştirilmiş bir beslenme programı yaparak bunu sporla harmanlar iseniz yakın zamanda portakal kabuğunu andıran bu çirkin görüntüden kurtulabilirsiniz.

Elma sirkesi ile krem tedavisi

Bu tedaviyi uyguladığınızda elma sirkesi ve özellikleri doğrudan cildinize nüfuz edecektir.

  • 1 yemek kaşığı elma sirkesini 1/3’ü kadar nemlendirici kreminiz ile birleştirin.

Gün içerisinde 2 defa sabah ve yatmadan önce uygulayacağınız bu çok basit bir şekilde, elde ettiğiniz karışımı selülitli bölgelerinize masaj yaparak uygulayın. Kan dolaşımını hızlandırmak için dairesel hareketler uygulayarak, isteğiniz doğrultusunda daha derinlemesine bir masaj için uygun bir sünger de kullanabilirsiniz. Bu tedaviyi sabırla her gün uygulayabilirsiniz.

Cilt fırçası yardımıyla selülitli bölgeyi fırçalamak

Son olarak da bu işlem sayesinde fırçalanan bölgedeki kan dolaşımının hızlanmasına, cildinizi düzenli olarak her gün fırçalarsanız da fazla sıvıyı derinin içine hapsedip toksinlerin açığa çıkmasını sağlarsınız. Bu toksinlerin aslında selülit oluşumunun en güçlü nedenlerinden biri olduğu kabul edilir.İstikrarlı olarak selülitin uzun vadede düzelebilecek sabır ve emek gerektirebileceğini unutmayın! Dengeli beslenerek, spor yapmayı da ihmal etmeyin!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap