1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Yayımlandı

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Yayımlandı
0

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni yönetmelikte 2024 yılında yürürlüğe gireceği bildirilen 4 grup uygulaması sonlandırıldı ve 1. bölge Batı ve 2. bölge Doğu şeklindeki 2 bölge uygulaması aynen devam edilmesine karar verildi.

Türk Polis Teşkilatında görev yapan personelin sorunlarını bizzat dinleyen Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanımız Sn.  Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Emniyet Teşkilatı Mensuplarının moral ve motivasyonunu artırmak, kurumsal ve mesleki aidiyet duygusunu en üst seviyede tutmak amacıyla, “Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde” birtakım iyileştirmeler ile yeni düzenlemeler getirildi.


4 Grup Uygulaması Kaldırıldı

Cumhurbaşkanı kararı ile Resmî Gazete’de yayımlanan yeni Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre daha önce 2024 yılı içerisinde uygulanması planlanan 4 bölgede görev yapma zorunluluğu kaldırıldı.

Bunun yerine 1. bölge Batı ve 2. bölge Doğu olarak atamaların sadece 2 bölge üzerinden yapılmasına dair karar verildi. Batı ve Doğu illeri kendi arasında gruplara ayrılma uygulamasından vazgeçilerek görev yapan polislerin bu talebi böylelikle yerine getirildi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap