Gliserin Saça Nasıl Uygulanır?
 1. Anasayfa
 2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Gliserin Saça Nasıl Uygulanır?

Gliserin Nedir? Çoğumuz gliserin adını duymuşuzdur. Kulağın aşina olduğu bu kelime tam olarak neyi ifade eder, nasıl bir maddedir, nerelerde kullanılır hatırlamakta yahut öğrenmekte fayda var.

0

Gliserin Nedir? Çoğumuz gliserin adını duymuşuzdur. Kulağın aşina olduğu bu kelime tam olarak neyi ifade eder, nasıl bir maddedir, nerelerde kullanılır hatırlamakta yahut öğrenmekte fayda var.

Gliserin, “gliserol” olarak da bilinen sıvı haldeki trihidroksi alkoldür. Hafif tatlı ve zehirleyici özelliği olmayan bir sıvı olan gliserin, su ve alkolle karışabilir ve asetonda çözünebilir. Tıbbi gliserin şeker hastalığında şeker olarak, deriye uygulanan merhem şeklinde ve kabızlık durumunda fitil olarak kullanılır. Dinamit yapımında da katkısı olan gliserinin, biz güzellik ve saç bakımı hususundaki faydalarını ele alacağız.

Gliserin Saça Nasıl Uygulanır?

Gliserinin saç için faydalı olma sebebi, nem tutucu özelliğinden ileri gelmektedir. Düzenli biçimde gliserin kullandığınızda saçlarınızın nem, yumuşaklık ve mutluluk dolu olduğunu göreceksiniz. Gliserininizi, aynı ölçekte suyla karıştırın. (Sözgelimi 1 ölçek suya 1 ölçek gliserin gibi) Duşta her zamanki şekilde saçlarınızı şampuanlayın ve gliserinli su karışımını saçlarınızın her tarafına sürün. 5 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın. Saçlarınız çok kuruduysa bu formülü  neredeyse gün aşırı uygulayabilirsiniz.

Gliserin ve Saç Bakımı Gliserin, nemi saçınızın köklerine kadar çeker ve hapseder. Bu şekilde neme doyan saç kökleri ve teller, dış etkenlere karşı daha iyi savaş verir. Saç telleri korunur, saçlar ipeksi bir yumuşaklığa kavuşur. Gliserin sadece saç yumuşatmakla kalmaz; saçların kabarmasını ve uçlarında kırık oluşumunu önler.  Kötü hava koşulları, ayaz, güneş,  havuz suyu, denizin tuzu, fön, maşa gibi yıpratıcı faktörler sonucu kuruyan saçlar, 1-2 haftalık gliserin kürüyle kendine gelir ve yeniden sağlıkla parlar.Nem, saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayan etkenlerin başında gelir. Nasıl mı? Nemli saçlarda saç uçları kırılmaz yahut kırılma minimum seviyede olur. Kırılma olmadığı için, sık sık kestirmek zorunda kalmadığınız saçlarınız da özgürce uzar.

Gliserini başka bir yöntemle daha saçlarınıza uygulayabilirsiniz, o da şudur:3 bardak papatya çayını, 3 çay kaşığı gliserin, 2 çay kaşığı sızma zeytinyağı ve 8 damla biberiye yağıyla karıştırın. Karışımı spreyli bir şişeye aktarın ve gün içinde saçlarınıza sıkın. Yaptığınız karışım 10 güne kadar taze kalacaktır. Bitince yenisini yapabilirsiniz. Her kullanım öncesi şişeyi iyice çalkalayın.

MAKALEYE EMOJİ İLE TEPKİ VER
 • 0
  g_l_mse
  GÜLÜMSE
 • 0
  susma
  SUSMA
 • 0
  d_l_ikarma
  DİL ÇIKARMA
 • 0
  kizgin
  KIZGIN
 • 0
  donmu_
  DONMUŞ

SanalTus.Com Administrator

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir