Göğüs Kafesi Ortasında Şişme
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Göğüs Kafesi Ortasında Şişme

Göğüs kafesinde görülen şişliklerin pek çok sebebi olabilir. Bu şişlikler nadir olarak görülen yağ bezesinden kaynaklı olabileceği gibi ciddi bir tümör de olabilir.

0

Göğüs kafesinde görülen şişliklerin pek çok sebebi olabilir. Bu şişlikler nadir olarak görülen yağ bezesinden kaynaklı olabileceği gibi ciddi bir tümör de olabilir.

Göğüs Kafesi Ortasında Şişlik Sebepleri

Birincil göğüs duvarı kanserinin sebebi kemik, kıkırdak, yumuşak doku ve göğüs kafesinden kaynaklanan bir problemin gelişmesinden ötürüdür. Göğüs kafesinde görülen bu rahatsızlıkların sebebi daha başka olarak akciğer, kas ya da meme rahatsızlıklarından ötürü de görülebilir. Göğüs kafesi üzerindeki şişlikler ciddi bir sorun belirtisi de olabilir. Kimi zaman kemik, kıkırdak ya da yumuşak dokudan kaynaklı bir kanserin habercisidir. Kimi zaman da bu şişlikler akciğer zarı, meme, ve akciğer kanserinden ötürü beliren tümör olabilir. Kanser tümörü olma ihtimali olan bu göğüs kafesi ortasında şişlikler bunun dışında kanser dışı bir hastalığın da belirtisi olabilir. Özellikle çocuklarda birincil göğüs duvarı tümörlerinin yüzde ellisi kötü huyludur.

Tedavi

Tüm göğüs duvarı tümörlerinin ya da göğüs duvarında belirmiş başka bir kanserin oluşturduğu bu şişliklerin tedavisi ancak cerrahi bir operasyonla tümörün o bölgeden alınmasıyla olur. Cerrahi işlemle göğüs duvarı açılarak alınır tümör ve sonra yeniden göğüs duvarının oluşturulmasıyla operasyon tamamlanır. Genel olarak göğüs, beyin ve plastik cerrahi birlikte çalışır bu operasyonlarda. Göğüs duvarı kanserlerine pek rastlanmaz nadir görülen bir rahatsızlıktır. Herhangi bir şişlikte yine de vakit kaybetmeden doktora gidip teşhis konulmalı gerekliyse tedaviye başlanmalıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap