Google Chrome artık daha az RAM bellek tüketecek

Google tarafından sunulmuş olan ve bir çok kişinin tercihi olan Chrome web tarayıcısı güncelleme almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu tarayıcı 89. sürümüne geçiş sağladı. Bu güncellemenin haberimize çıkmasını sağlayan unsur ise kullanıcıların şikayetçi olduğu RAM bellek ve CPU tüketimi konusunda çeşitli iyileşmeler yapılması. Tarayıcının kullanıldığı platforma göre değişiklik göstermekle beraber CPU tüketimi yüzde 5 azaltırken, RAM tüketimi yüzde 8 azaltılıyor. Hafife alınmayacak kadar yüksek olan bu rakamlar kullanıcıları RAM bellek tüketimi konusunda biraz daha memnun edecek gibi durmakta. Yayınlanmış olan bu güncelleme ile beraber tarayıcının mobil versiyonu da iyileştirildi. Üzülerek belirmek isteriz ki sadece Android tarafı bu iyileştirmeden faydalanabiliyor.

Google Chrome’un hızla geliştirmelerine devam edilirken yapılmış olan açıklamalar arasında tarayıcının 2021 tarihinin üçüncü çeyreğinde yayınlanması beklenen 94. sürümünün ardından tarayıcı 6 haftada bir güncelleme almak yerine 4 haftada bir güncelleme almaya başlayacak. Bu şekilde güncellemeler alması tarayıcının daha kullanışlı ve tehditlere karşı daha güvenilir bir ortam sunmasını sağlıyor.

Bu ve bunun gibi teknolojiye dair haberleri sayfamız içerisinden okumaya devam edebilir, hemen aşağıdaki yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir