Google Chrome artık daha az RAM bellek tüketecek
 1. Anasayfa
 2. Yazılım Haberleri

Google Chrome artık daha az RAM bellek tüketecek

0

Google tarafından sunulmuş olan ve bir çok kişinin tercihi olan Chrome web tarayıcısı güncelleme almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu tarayıcı 89. sürümüne geçiş sağladı. Bu güncellemenin haberimize çıkmasını sağlayan unsur ise kullanıcıların şikayetçi olduğu RAM bellek ve CPU tüketimi konusunda çeşitli iyileşmeler yapılması. Tarayıcının kullanıldığı platforma göre değişiklik göstermekle beraber CPU tüketimi yüzde 5 azaltırken, RAM tüketimi yüzde 8 azaltılıyor. Hafife alınmayacak kadar yüksek olan bu rakamlar kullanıcıları RAM bellek tüketimi konusunda biraz daha memnun edecek gibi durmakta. Yayınlanmış olan bu güncelleme ile beraber tarayıcının mobil versiyonu da iyileştirildi. Üzülerek belirmek isteriz ki sadece Android tarafı bu iyileştirmeden faydalanabiliyor.

Google Chrome’un hızla geliştirmelerine devam edilirken yapılmış olan açıklamalar arasında tarayıcının 2021 tarihinin üçüncü çeyreğinde yayınlanması beklenen 94. sürümünün ardından tarayıcı 6 haftada bir güncelleme almak yerine 4 haftada bir güncelleme almaya başlayacak. Bu şekilde güncellemeler alması tarayıcının daha kullanışlı ve tehditlere karşı daha güvenilir bir ortam sunmasını sağlıyor.

Bu ve bunun gibi teknolojiye dair haberleri sayfamız içerisinden okumaya devam edebilir, hemen aşağıdaki yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

MAKALEYE EMOJİ İLE TEPKİ VER
 • 0
  g_l_mse
  GÜLÜMSE
 • 0
  susma
  SUSMA
 • 0
  d_l_ikarma
  DİL ÇIKARMA
 • 0
  kizgin
  KIZGIN
 • 0
  donmu_
  DONMUŞ

SanalTus.Com Administrator

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir