1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Google Hotel Ads

Google Hotel Ads
0

Google Hotel Ads, otel oda takvimlerinin ve OTA’ların fiyatlarını karşılaştırarak gezginlerin kendilerine en uygun konaklama işletmesini seçebilmelerini sağlayan bir platformdur. Konaklama işletmeleri bu platform ile tanıtımlarını yapabilirler ve kendilerini otel arayışındaki kullanıcılara görünür kılabilirler.

  1. Otel arayışındaki bir kullanıcının, ilgili arama sonucunda üst sıralarda yer almak otellerin daha fazla kişiye görünür olmasını sağlar. Kullanıcılar, otellerin lokasyonlarını görüntüleyip çevresinde neler olduğunu inceleyebilirler, otelde daha önce konaklayan diğer kişilerin yorumlarına bakarak bir ön fikir elde edebilirler. Otellerin verdikleri hizmetleri detaylı olarak belirtmeleri, yüksek kaliteli görsellerini eklemeleri, müsaitlik durumu ve oda fiyatlandırması hakkında bilgi vermeleri potansiyel misafirleri tarafından daha fazla tercih edilmelerini sağlar.
  1. Gezginler otel araştırması yaparken genellikle dikkatlerini belirli bir bölgeye yoğunlaştırırlar. Google Hotel Ads ise, bu noktada devreye girerek otellerin adı, oda fiyatı ve müsaitlik durumu gibi bilgileri gezginlere sunar. Böylelikle, oteller dikkatini belirli bir bölgeye yoğunlaştırmış kullanıcıların ilgisini çekerek, daha fazla rezervasyon alabilirler.
  1. Maliyetleri azaltıp gelirlerini artırabilmek işletmeler için önemli bir nokta. Otel işletmeleri online seyahat acenteleri (OTA)’ne yüksek komisyon oranları ödemek yerine daha uygun bir bütçe ile otel reklamlarını kullanabilirler. Google Hotel Ads ile ödemeler, rezervasyon yapıldığında gerçekleşen dönüşüm başına ödeme ve konaklama işlemi tamamlandığında gerçekleşen konaklama başına ödeme olmak üzere iki farklı şekilde tamamlanır.
  1. Google arama sonucunda üst sıralarda yer alan web sitelerinin daha fazla ziyaretçi aldığı bir gerçektir. Aynı mantık ile düşünüldüğünde Google Hotel Ads üzerinde de üst sıralarda yer alan otel web siteleri aldıkları direkt rezervasyon sayılarını artırırlar. Rezervasyon talepleri otel web sitesine direkt olarak yönlendirilir. Böylelikle, oteller web site trafiklerini ve doğrudan aldıkları rezervasyon sayılarını artırırlar.

Barboon ile tanışın, kullanıcı aramalarında üst sıralarda yer alarak potansiyel misafirlerinize ulaşın.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap