1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Google İlk Sayfada Web Siteniz Olsun İster Misiniz?

Google İlk Sayfada Web Siteniz Olsun İster Misiniz?
0

Google İlk Sayfada çıkmak ve ilk sıralara taşımak istiyorsunuz, ancak nasıl yapılacağından emin değil misiniz? Peki, doğru yere geldiniz! Google ilk sayfada (1. sayfasında) düzinelerce web sitesini sıraladım ve size aynısını nasıl yapabileceğinizi göstereceğim.Kizloji.com olarak, Google ve diğer arama motorlarının nasıl çalıştığına dair hızlı bir başlangıç ​​yapalım.

1. Google (ve Diğer Arama Motorları) Nasıl Çalışır?

Google hakkında bilmeniz gereken ilk şey Google‘ın İnternet olmadığıdır. Web sitenizin Google’da görünmemesi, internette olmadığı anlamına gelmez. Web siteniz, Google‘ın belirli bir anahtar kelime için arama sonuçlarında görüntülenmeden internette canlı olarak yayınlanabilir.Google’ın ve diğer arama motorlarının web sitelerini görüntüleme şekli şudur: Google, İnternet üzerindeki web sitelerini rastgele ziyaret eden, her sayfanın anlık görüntülerini alan ve bunları büyük bir veritabanında dosyalayan, 24 saat çalışan otomatik bilgisayar sistemlerine sahiptir.Her web sayfasının anlık görüntüsünü almanın bir parçası olarak, Google‘ın sistemi, sayfanın belirli konusunu belirlemek için bir web sayfasındaki her kelimeyi ve diğer içeriği (fotoğraflar, videolar, ses dosyaları vb.) Okur. Google, belirli bir anahtar kelime araması için hangi web sayfalarının hangi sırayla gösterileceğini belirlemek için toplanan bu verileri kullanır. Google ilk sayfada (diğer arama motorlarında) olmanın ayrıcalığı başkadır.Başka bir deyişle, Google‘ın bilgisayar algoritmaları, İnternet’teki hangi web sayfasının belirli bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeğiyle en alakalı olduğunu dinamik olarak belirler ve bunu ilk olarak görüntüler. Ardından en alakalı ikinci sayfayı görüntüler ve bu şekilde devam eder. Ortaya çıkan web sayfaları listesi, Arama Motoru Sonuçları Sayfası (SERP) olarak bilinir.

2. Bir SERP birkaç bölümden oluşabilir:

Üst bölüm, genellikle aramayı gerçekleştirmek için kullanılan anahtar kelimeyle ilgili 3 veya 4 ücretli metin reklamdan oluşur.Google, kullanıcının yakınlarda yerel bir işletme aradığını düşünürse, ücretli reklamların altına Yerel Harita Paketi adı verilen bir bölüm ekleyecektir.Ortadaki ana bölüm, aramayı gerçekleştirmek için kullanılan anahtar kelimeyle alakalı web sayfalarının “organik” (ücretsiz) listesinden oluşur.

3. Sitemi Google’a Nasıl Taşıyabilirim?

Öncelikle, web sitenizin Google tarafından dizine eklendiğinden emin olmanız gerekir. Öyle olup olmadığını öğrenmek için Google arama kutusuna site: alaniniz.com yazın ve alanadiniz.com’u gerçek alan adınızla değiştirin. Web sitenizin sayfalarının bir listesini görürseniz, Google sitenizi zaten dizine eklemiştir ve güncellemeleri kontrol etmek için ara sıra ziyaret etmeye devam edecektir. Web siteniz listelenmemişse, buraya gönderin: http://www.google.com/addurl. Google’ın web sitenizi ziyaret etmesi ve dizine eklemesi 1 veya 2 hafta sürecektir.İkinci olarak, Google‘ın yalnızca aranan anahtar kelimeyle alakalı web sayfalarını görüntüleyeceğini unutmayın. İlk adım, web sayfanızın metninin söz konusu anahtar kelimeyle ilişkili olduğundan emin olmaktır. Değilse, Google bunu göstermeyecektir.Üçüncüsü, web sitenizin ilk sayfada görünmemesi, hiç görünmediği anlamına gelmez. Sonuçlar sayfasının en altına gidin ve 2. sayfa ve benzeri için “İleri” yi tıklayın. Web siteniz 2. sayfada, 82. sayfada veya arada bir yerde olabilir. Googleda ilk sayfada olmak bir ayrıcalıktır.

4. Google İlk Sayfada (Arama Motorlarında) 1’de Sıralamak için Yapmanız Gereken Diğer Şeyler

Google My Business

Özellikle yalnızca yerel topluluğunuza hizmet veren bir işletmeyseniz (fırın veya tesisatçı gibi) Google Benim İşletmem girişinizi sahiplenin ve optimize edin. Ardından, olabildiğince çok olumlu yorum alın. Bu, ilk organik listenin üzerindeki Yerel Harita paketi bölümünde görünme şansınızı büyük ölçüde artıracaktır. Doğru yaparsanız bu çok büyük olabilir!

Bir Blog Başlatın

Google’da üst sıralarda yer almak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bir blog başlatmak ve düzenli olarak makaleler yayınlamaktır. Ne yazacağınızdan emin değilseniz, müşterilerinizin size sorduğu en önemli 5 soruyu düşünün. Ardından her soruya kapsamlı bir cevap yazın – soru başına bir blog yazısı. Bu blog gönderisinin başlığını fark ettiniz mi?

Birkaç Kaliteli Bağlantı Alın

Yerel topluluğunuzdaki kar amacı gütmeyen bir kuruluşla ortak olun ve bir yarışma veya hediye yapın. Belki yerel gazete bunu öğrenir ve size biraz ücretsiz PR (ve web sitenize bir bağlantı) verir. Yerel Ticaret Odanıza veya BNI’nize katılın ve web sitelerinde bir liste alın. Yerel gazete veya mahalle dergisi için konuk bir makale yazmayı teklif edin. Genellikle makalenin sonunda biyografinize web sitenize bir bağlantı eklerler.

Alıntılar Oluşturun

Sorduğunuz alıntı nedir? Alıntı, yerel bir dizin sitesinde işletmenizin bir listesidir. Yelp, Foursquare, YP.com, Angie’s List gibi sitelere gidin ve işletme girişinizin orada göründüğünden ve bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Bu, alan adınız için sağlam bir bağlantı profili oluşturmanıza yardımcı olur ve Google’a sitenizde buldukları bilgilerin web’deki diğer sitelerde bulunduğu için güvenilir olabileceğine dair sinyaller gönderir.Ek olarak, bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği için iyi bir sıralama elde etmeniz, benzer bir anahtar kelime / kelime öbeği için iyi bir sıralama elde edeceğiniz anlamına gelmez. Ve Google’ın sıralama algoritmalarını sürekli olarak güncellediğini ve bu nedenle bugünün sıralamalarının yarının sıralamalarına eşit olmayabileceğini unutmayın. Sitenizin sıralamalarda günlük veya haftalık olarak yukarı ve aşağı hareket etmesini bekleyin – hatta sıralamalardan tamamen düşebilir. Bu yüzden SEO her zaman devam etmelidir. Unutmayın, rakipleriniz muhtemelen sizinle aynı protokolleri takip ediyor. Sizin kullandığınız yöntemlerin aynısını kullanarak web’deki varlıklarını büyük olasılıkla optimize ediyorlar. Blog yazmaya ve bağlantı almaya devam edin. Halihazırda web sitenizde bulunan içeriği geliştirin. Google 1. sayfasının en üstündeki o gıpta ile bakılan noktayı gördüğünüzde, çok fazla özen ve sabır buna değecektir. İşletmenize bağlı olarak, kelimenin tam anlamıyla milyonlarca dolarlık bir gelir olabilir. Bu kadar değerli bir şey asla kolay olmayacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap