1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti Hatası Çözümü

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti Hatası Çözümü
0

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti Hatası alanlar için bir kaç adım ile bu sorunu kolaylıkla giderebilirsiniz. Tüm adımlara aşağıdan okuyabilirsiniz..

Ekran kartları bilgisayarlarımızın en önemli bileşenlerinin başında gelmektedir ve aynı zamanda da biz bilgisayar kullanıcılarına çok büyük fayda sağlar. Son dönemlerde pek çok bilgisayar kullanıcısı “Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu” ifadesini içeren hata mesajı almaya başladı, bu yazımızda hatanın nedenlerini ve olası çözüm yollarını anlatmaya çalışacağız.

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti yatasının oluşma sebepleri nelerdir?

Aslında bu hata anlık bir hatada olabilir, ciddi bir hatada. Eğer ekran kartınız o an çok ısınmışsa veya çok zorladıysanız bu hata meydana gelebilir. Veyahutta ekran kartınızın GPU’su hasarlı olabilir.

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti Hatası Çözümü

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti Hatasının çözümü nedir?

Öncelikle ekran kartı sürücüleriniz güncel değil ise hemen güncelleyin. Sorun devam ederse ekran kartınızı kasadan söküp temizleyerek dikkatli ve doğru bir şekilde tekrar yerleştirin. Bunu yaptıktan sonra eğer hala hata devam ederse ekran kartınızın GPU’su bozuk olabilir, ekran kartınızı servise göndermenizde büyük fayda var.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap