1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hasta da ruhsal iyileşmeyi hasta yataklarıyla sağlayın

Hasta da ruhsal iyileşmeyi hasta yataklarıyla sağlayın
0

Sağlıklı insan skalası, insanların yalnızca fiziksel değil, aynı zamanda zihinsel olarak da sorunsuz olmalarıyla ölçülmelidir. Yatalak hastaları konu alalım. Çeşitli nedenlerden ve hastalıklardan ötürü yatağa bağımlı hale gelmiş bazı insanlar bu nedenlerden dolayı vücudunun fiziksel bütünlüğünü kaybetmiş olabilir.Bazen bu rahatsızlıkların tedavisi zordur veya imkansızdır. Ancak unutulmaması gereken nokta zihinsel bütünlüğünde bozulabilir olmasıdır.

İyileşmeyi sürecini hızlandırın

Şimdi şöyle bir bakış açısı oluşturalım. Fiziksel vücudumuza somut, zihnimize de soyut bir varlık diyelim. Somut bir varlığın iyileşmesi, iyi olması somut bir varlıkla mümkündür.Fiziksel dinçlik, dinlenerek veya dışarıdan takviye ilaç alınarak sağlanabilmektedir. Fakat zihinsel bütünlük için böyle bir durum söz konusu bile değildir. Şimdi zihnin iyi olması için kullanılabilen ilaçlar aklınıza gelebilir.Ancak bu tür ilaçlar zihnin işlevlerine zarar vererek sağlığı tetikler. Bu da doğal bir iyileşme süreci değildir.

Peki nasıl ruhsal bir iyileşme sürecine girersiniz?

Hasta yataklarını daha önce duymuşsunuzdur. Bu yataklar hastaların fiziksel yapısına uyum sağlayıp hastanın bulunduğu pozisyona göre şekil almakta. Kaliteli bir hasta yatağıyla yatalak bir hastayı hem fiziksel hem de zihinsel açıdan iyileştirebilirsiniz.İyileşme sürecini tetikleyen hasta yatakları medikal sektörlerde bu nedenle oldukça çok rağbet görmektedir. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle akıllı hasta yatakları ve elektrikli ve motorlu modelleri de piyasa da boy göstermeye başlamıştır.Bu yataklar sadece yatalak olan hastaya değil, hasta yakınına da kolaylık sağlamaktadır. Hasta yatağının ayaklarının altındaki tekerlekler ile hasta yatağı 360 derece istenilen yöne hareket ettirilebilir.Böylece olası bir yer değiştirme durumunda hasta yataktan ayrılmamış ve rahatsız edilmemiş olur. Bu durum bir hastanın hem psikolojik hem de fiziksel anlamda iyi olması için çok mühim ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.Biraz daha derinleştirerek bakarsak oynar başlıklı ve hareket kabiliyetine sahip hasta yataklarının sektörde yer edindiğini görebiliriz. Teknolojinin gelişmesi, yatağa bağımlı hastalara da daha yaşanılabilir bir hayat sunacaktır.İnsan, başka birisine muhtaç olmamak ister. Bu yataklar sayesinde hastanız çoğu fonksiyonu kendisi sağlayabilecek. Bu da hastayı memnun edecek ve ruhsal halinin canlı kalmasını zihinsel halinin ise sağlıklı kalmasına neden olacaktır. Ne kadar iyi değil mi ? ?Yorumlarınızı iletmeyi unutmayın….

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap