1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Hatalı Port Servisi Ne Demek?

Hatalı Port Servisi Ne Demek, nasıl düzeltilir, kendi kendine düzelir mi gibi sorularınızın cevaplarını yazımızda.

Hatalı Port Servisi Ne Demek?
hatali-port-servisi-ne-demek
0

Hatalı Port Servisi Ne Demek, nasıl düzeltilir, kendi kendine düzelir mi gibi sorularınızın cevaplarını yazımızda.

Bilgisayarınızın başına geçtiğiniz ve İnternet üzerinden Web tarayıcınızı açtığınız zaman herhangi bir siteyi açmaya çalıştığınızda “Hatalı Port Servisi”  ekranı ile karşılaşabilirsiniz. Bugün sizlere bu sorunun tam olarak ne olduğundan ve yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

Hatalı Port Sebepleri Nedir?

Hatalı port sorunuyla karşılaştığınız zaman korkmayın bu kolayca çözülebilen, geçici bir sorundur. Bu sorun bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun değildir ve genellikle Türk Telekom kaynaklı bir sorundur. Böyle bir hatayla karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken modeminizi kapatıp açmanız olacaktır, resetlendikten sonra yeniden kurulması gerekir. Eğer bunları yapmanıza rağmen hala hata alıyorsanız bunun nedeni bağlı olduğunuz servis sağlayıcınız ile alakalı bir durumdur ve bu sorunun çözümünü de servis sağlayıcınız yapabilir.

Türk Telekom hatalı port servisi

İnternet hizmetini Türk Telekom’dan alıyorsanız tarayıcılarınız üzerinden giriş esnasında çeşitli hatalar karşınıza gelebilir. Bazı hatalar sizinle alakalı olmuş olsa da bazıları sizin müdahale yaparak giderebileceği hata değildir. İnternet servis sağlayıcılarında da meydana gelen hatalar da açtığımız sayfalarda karşımıza çıkabilmektedir. 

Hatalı Port Servisi Nasıl Düzeltilir?

Hatalı port uyarısı sonrasında panik yaşamanıza gerek yok böyle bir durum tam olarak bağlı bulunduğunuz servis sağlayıcınızla alakalıdır. Bu sorunu gideremediyseniz telefonunuzdan 444 0 375 ya da 444 1 444 numaralarını arayarak temsilci ile iletişime geçebilirsiniz. Aramayı gerçekleştirdikten sonra ilk ‘2’ ye basın, sizi yönlendirecek yerde TC kimlik numaranız, abone numaranız veya telefon numaranızı isteyecektir bilgilerinizi girin ve müşteri hizmetlerine bağlanın. Müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra ise port hatası aldığınızı söyleyin, temsilci alt yapı kontrolleri sağlayacak ve büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Müşteri temsilciniz ilk olarak modem üzerine ping atarak sorunun kaynağını tespit eder, eğer ping cevap vermiyorsa arıza bildirimi yapar ve Türk Telekom ekipleri adresinize gönderilir ve sorun tespiti yapılıp ardından çözüm sağlanır. Türk Telekom kaynaklı port servisi hatası sorunu da bu gerçekleştireceğiniz aşamalardan sonra bağlı bulunduğunuz internet sağlayıcınız tarafından düzeltilecektir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap