1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hemoroid Kanaması

Hemoroid Kanaması
0

Anüs bölgesini kapatan kaslar, kişilerin dışkı yapmasını engellemekte ve bu da basur kanamasının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Basur çok çoğunlukla görülen bir hastalıktır. Hamile olan hanımların düzgüsel doğum sırasında ıkınması sebebiyle oluşmaktadır.Basurun olma sebepleri arasında hasta büyük abdestini yaparken kendisini çok zorlama ve ıkınması yer alır. Hastanın yeme alışkanlığında aşırı acı ve baharatlı yiyecekler varsa oluşan basurun daha da şişmesine niçin olacaktır. Basurun oluşmasına sebep olan öteki etkenler ise, bisiklete binmek, sürekli oturmak şeklinde nedenler bulunmaktadır.Bir de basurun oluşmasına yol açan hastalıklar bulunmaktadır. Özellikle karaciğer ile ilgili oluşan hastalıklar basurun oluşmasına neden olmaktadır. Basur ilaç tedavisi ile ve hastanın alacağı önlemler yardımıyla kolayca geçebilir. Eğer hastanın tüm önlemlere rağmen basuru geçmiyorsa o vakit ameliyat edilerek basur memesinin alınması gerekmektedir. Ameliyat genel cerrahlar tarafınca yapılmaktadır.

Hemoroid Kanaması Ne Kadar Sürer?

İç ve dış basurların emareleri arasında kanama bulunmaktadır. Hasta tuvalete çıktığında acı veya baharatlı yediyse wcye çıktığında kanaması olması fazlaca normaldir. Kan parlak ve açık kırmızı rengindedir. Basur çok sık görülmesine rağmen, rahat tedavi yöntemi olmasına rağmen insanoğlunu çoğu utandığından doktora gidememektedir.Hemoroid kanaması nasıl olur? Sorusunun cevapları birçok kişi için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Böylece basur kanaması olmayacaktır. Hastaların basurunun ilerlemesi, hem günlük hayatının daha da zorlaşmasına hem de her tuvalete gittiğinde çektiği acının artmasına sebep olmaktadır. Bu kanama sonucunda hastanın kansızlık problemi ortaya çıkacaktır.Bu kapsamda hemoroid kanaması nasıl geçer? Sorusu da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Ek olarak basur kalın bağırsak kanserine de temel hazırladığından önlem alınması gerekiyor. Eğer ilaç tedavisine karşın hala basur sorununuz var ise çok zaman geçmeden ameliyat olmanız gerekmektedir.Artık değişen teknolojinin çok gelişmesi sayesinde basura bir son verebilirsiniz. Bu basur ameliyatları yapıldıktan 4-6 hafta içinde hastanın iyileşmesi görülmektedir. Ameliyat esnasında basur memesinin bağlanması sonucunda alınan toplardamarların arkasından dikilmesiyle yapılır. Bu kanamanın rengi basur kanamasındaki şeklinde parlak ve açık kırmızı olmayacaktır.Koyu renkli kanın gelmesi oldukça normal olacaktır. Hastanın ameliyat sonrası kendisine dikkat ederek, iyileşme süresini hızlandırmak için katı yiyeceklerden kaçınmalı ve tuvalette zorlanmaması gerekmektedir.

Hemoroid Kanaması Nasıl Durdurulur?

Öncelikle kullanılacak ilaç ya da bölgeye uygulanacak merhemlerin beklenen faydayı sağlamayacağı bilinmelidir. Hemoroid kanaması tedavisi için öncelikle ıkınmanın sona erdirilmesi yapılması ihtiyaç duyulan en önemli olgudur. Bu sayede kanamanın oluşmasına yol açan cilt yıpranması kendi kendini onarma fırsatı bulur. Acı ve baharatlı yiyeceklerin tüketilmesi ıkınarak dışkılamaya neden olan etkenlerin başında gelmektedir.Basura sahip olmayan kişilerde dahi, çok fazla baharatlı ve acı yemekler tüketmek çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. bu sebeple de kişilerin basur olması halinde acı ya da baharatlı yiyecekler tüketmemesi gerekmekte olup aynı zamanda tuvaletini yaparken de ıkınmaması son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. O süre bu tür yeme alışkanlıkları bitirmek çok önemlidir.Ek olarak kanamaların basurdan kaynaklanabileceği şeklinde başka sağlık problemlerinden dolayı oluşabileceği bilinmesi ihtiyaç duyulan bir durumdur. Cerrahi müdahale şekilleri haricinde bitkisel olarak kullanılan bir ekip şekilleri denemek gerekir. Makattan gelen kanamaların temel oluşma sebebi olan makat bölgesindeki atardamarlardaki gelişmelerdir.Bu problemi olan kişilerin öncelikle bir doktor muayenesinden geçerek aslolan niçin belirlendikten sonrasında tedavi yöntemi tartışılmalıdır. Kişilerin kesin bir çözüm alabilmesi için bu konuda deneyimli olan doktorlara danışması ve gerekli her türlü tedbiri de alması, son derece büyük bir öneme sahiptir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap