1. Ana Sayfa
  2. Manşet
Trendlerdeki Yazı

İnstagram Keşfete düşme taktiği & ipuçları

İnstagram keşfete düşme taktiği ve ipuçlarını bu yazımızda sizler için hazırladım. Instagram keşfet düşme ihtimali olması için öncelikle iyi bir takipçi kitlesine ulaşmalısınız.

İnstagram Keşfete düşme taktiği & ipuçları
İnstagram Keşfete düşme taktiği & ipuçları
2

İnstagram keşfete düşme taktiği ve ipuçlarını bu yazımızda sizler için hazırladım. Instagram keşfet düşme ihtimali olması için öncelikle iyi bir takipçi kitlesine ulaşmalısınız.

Instagram’ı aktif kullanan ve popüler olmak isteyen birçok insanın aklındaki sorulardan bir tanesidir. Bunun için yapabileceklerimize bir göz atalım.

İnstagram Keşfete düşme taktiği

Keşfette Nasıl Yer Alırım?

Öncelikle profesyonel, doğal ışığa dayalı, yer, mekan uyumuna dikkat ederek, renklerden çokça yararlanarak fotoğraflar çekmeliyiz. Gerekli ve yerinde kullanılan efektlerle mükemmel halde fotoğraflar yaratmak mümkündür.

Örneğin; gökyüzünün net göründüğü ortamlarda, ormanlık, yeşillik alanlarda, ışık kalitesi yüksek kafe, mekanlarda fotoğraf çekebiliriz.

Doğru Hashtag Kullanımı

Keşfette yer almaya yardımcı diğer yöntem ise hashtag kullanımıdır. Doğru ölçüde kullanıldığında bize çok yararlı bir yöntemdir. Bir fotoda en fazla 30 hashtag kullanabiliriz. Ama dikkat etmemiz gereken bir şey var o da fazla hashtag kullanmak spam yememize neden olabilir. Kullandığımız hashtag fotoğrafımızla alakalı olmalıdır. Mesela ormanla paylaştığımız bir gönderiye #love, #coffee yazmak doğru olmaz. #Green, #tree, #natural daha doğru tabirler olacaktır.

Konum Bilgisi Kullanmak

Instagram’ın bazı kriterleri vardır. Bunlara uyduğumuzda daha çok öne çıkarız. Konum da bunlardan biridir. Fotoğraflarımızda bulunduğumuz şehri ya da mekanı belirtmek keşfette yer almamıza olanak sağlayacaktır.

Beğeni Sayısı

Fotoğraflardaki beğeni sayılarının fazla olmasıyla keşfete düşmesi doğru orantılıdır. Beğeni sayımızın yüksek olması fotoğraflarımızı Instagram gözünde daha değerli kılacaktır. Bu yüzden ne kadar beğeni o kadar çabuk keşfette yer almak demektir.

Takipçi Sayısı

Bir diğer önemli özellikte takipçi sayımızdır. Takipçi sayımızı arttırmak da bizim elimizdedir. Uygun saatleri bulup o saatlerde paylaşım yapmalıyız ki takipçimiz ve beğeni sayımız artsın.

Doğru Poz

Öncellikle ışığı doğru olan bir ortam bulmalı veya yaratmalıyız. Daha sonra kendimize en uygun ve doğru açılarda poz denemesi yapmalı, bize yakışabilecek duruşlarda fotoğraflar çekmeliyiz. Poz fikrimiz yoksa internetten birçok poz çeşidi bulabiliriz.

En güzel çekimler güneşin battığı saatlerde yapılır, bizde bu saatleri kullanmalıyız. Sürekli kalmamak isterseniz video çekerken poz verip daha sonrasında durdurup fotoları alabiliriz. Şunu unutmamak gerekir ki profesyonel makineler olmadan da muhteşem fotoğraflar çıkabilir. Evde birkaç küçük tüyo ile gayet güzel fotoğraf çekebiliriz.

İşin özeti günlük olarak hesabınızı kullanmalısınız. Ne kadar çok kullanır, hesabının etkileşimini arttırmalısın. Kaliteli postlar paylaşmalısınız, sürekli birbirini tekrar eden içerikler yerine farklı arka plana sahip içerikleri hesabınızda paylaşın. Etkili etiketleri kullanabilir ve postunuzu iyi anlatan bir açıklama yazmalısınız. Ardından yaptıklarınızı sürekli yaparak bu keşfet işini başabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 2 sene önce

    aylardır uğraşıyordum sonuna keşftteyim.

  2. teşekkürler sayenizde keşfete düşmeye başladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir