1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

İnternet Hızını Arttırma Yolları Nelerdir?

İnternet Hızını Arttırma Yolları Nelerdir?
0

İnternet Hızını Arttırma Yolları Nelerdir, ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, size bir kaç maddede internet hızınızı arttırın. Tıkla öğren!

Her internet kullanıcısı zaman zaman internet hızı konusunda sıkıntı yaşar. Öyle ki, internet servis sağlayıcınızdan veya sizden kaynaklanan herhangi bir sorun yüzünden internet hızınız düşüş gösterebilir ve bunun beraberinde de internette yaptığınız işlemlerde gecikme yaşayabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere internet hızınızı kendi imkanlarınızla nasıl arttırabileceğiniz konusunda bir kaç yöntem söyleyeceğiz.

İnternet Hızını Arttırma Yolları Nelerdir?

İnternet hızımızı nasıl yükseltebiliriz?

  • Modeminizi doğru yapılandırın: Modem ayarlarınızı doğru biçimde düzenlerseniz internet hızınız en iyi seviyeye gelecektir. Ayrıca anlık hız düşüşlerinde modemi kapatıp açmanız hız sorununu giderecektir.
  • Sürücülerinizi güncelleyin: Ethernet sürücünüzü ve modeminizin yazılımını en güncel hale getirerek internet hızınızı arttırabilirsiniz.
  • Çok fazla gerekmedikçe DNS adresleri kullanmayın: Çok fazla ihtiyaç duymadığınız sürece ekstra DNS adresleri ve internet yazılımları kullanmayınız. Bu tür yöntemler internet hızınızı olumsuz etkilemekte.
  • Doğru internet tarayıcısını kullanın: İnternette gezinirken ki hızımız konusunda web tarayıcıları da büyük rol oynamaktadır. Sisteminize uygun olan en hızlı web tarayıcısını kullandığınız taktirde internette gezinme hızınız en iyi seviyeye çıkacaktır.
  • Olabildiğince Ethernet kablosu ile internete bağlanmaya çalışın: Kablolu internete bağlanmak ile kablosuz bağlanmak arasında ciddi bir hız farkı olabilmektedir. Bu yüzden internete olabildiğince kablolu bağlanmaya çalışın.

Tüm bu yöntemleri denediğiniz halde internet hızınız hala düşükse İSS ile iletişime geçiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap