1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İnternetten Kıyafet Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Kural!

İnternetten Kıyafet Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Kural!
0

İnternetten kıyafet alırken elbise bedeninizi bilseniz bile bir şekilde yanlış olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, her mağazanın S, M ve L gibi beden ölçüleri için farklı kalıplar kullanması olabilir. Bu nedenle, bir sonraki internet üzerindeki alışverişinizin iade politikaları kabusuna dönüşmemesini sağlamak için daha fazla bilgi ve ipucu almak en iyisidir.Kızloji.com, yanlış bedeni tekrar satın almaktan kaçınmanıza yardımcı olmak için bazı önemli ipuçları topladı.

Belinizi Bir Mezura Yardımı ile Ölçün

İnternetten kıyafet alırken , belinizin ölçüsünü dikkatli bir şekilde alıp, internetten alışveriş yaptığınız sitenin örnek olarak verdiği beden ölçüleri ile karşılaştırınız. Böylece alacağınız kıyafetin veya elbisenin belinize uygun olup olmayacağına karar verebilirsiniz. Önemli olan mezurayı hiç kaydırmadan belinize oturtabilmeniz.

Tarzınıza ve  Vücut Hatlarınıza Uygun Kıyafetler Seçin

Bu, onları denemeden iltifat eden ve tam oturan kıyafetler almanıza yardımcı olabilir. Bunun başlıca nedeni, ceketler gibi forma uyan giysilerin birçok kesin ölçüme bağlı olmasıdır. Bunun yerine, sadece bel ve göğüs ölçülerine ihtiyaç duyan elbiseler gibi kıyafetler tercih edin. Ekstra garanti olması için, genişletilmiş bir eteğin yalnızca bel ölçüsüne ihtiyacı vardır çünkü kalçaları sarmaz.İnternetten kıyafet alırken , en sık hangi stili ve hangi bedenlerde giydiğinizi görmek için dolabınızı hızlıca kontrol edebilirsiniz. Bu, İnternetten kıyafet alırken sizi biraz rahatlatacaktır.

İç Dikiş Ölçünüzü Bulun

İç dikişinizi bilmek internetten pantolon satın almak için kullanışlıdır, çünkü bacağınızın kasıklarınızdan pantolonun paça açıklığının sonuna kadar ne kadar olduğunu bilirsiniz. Birisinin iç bacağınızı kasıklarınızın üstünden ayak bileği kemiğinizin tabanına kadar ölçmesini sağlayarak bunu anlayabilirsiniz. Düz durduğunuzdan ve ayaklarınızın kalça genişliğinde açık olduğundan emin olun.

Göğüs Ölçünüzü Bilin

Koltuk altınızın altını ve göğsünüzün  en dolu kısmını ölçün. Mezurayı sıkı tutmak ve çok fazla sıkmamak önemlidir. Mezurayı ne zaman çok sıkı tuttuğunuzu, göğsünüzün mezuranın üzerinden fırladığında anlayacaksınız. Sıkı bir ölçüm, sıkı bir giysi anlamına gelir.

Kalça Ölçünüzü Bilin

Bu, birçok giysimiz için ihtiyaç duyduğumuz çok yaygın bir ölçüdür ve yanlış yaptığımızda felaket olabilir. Kalçalarınız muhtemelen kasık ve göbek deliğinizin ortasında olacaktır. Bunu kendiniz ölçmek için kalçalarınızın ve arka kısmınızın en dolu kısmını seçmeniz gerekir. Sadece ayaklarınızın bir arada olduğundan ve ölçüm bandını oldukça gevşek bıraktığınızdan emin olun, böylece elbise bedeniniz çok küçük gelmeyecektir.

Daha Önce Satın Aldığınız Marka ve Kalıpları Ölçün

İnternetten kıyafet alırken , alışveriş yaptığınız perakendeciler, bedenleriniz ve size ne kadar uydukları hakkında notlar tutmak iyi bir fikir olabilir. Bu, sizin için mükemmel olan bir marka, stil veya kesim bulduğunuzda onu kolayca tekrar bulabileceğiniz anlamına gelir. Belirli markanın kesimini ve uyumunu öğrendikten sonra, etiket boyutlarından kurtulabilirsiniz.Örneğin, göğsünüz kalçanızdan daha doluysa ve arka kesiği kullanarak başka bir yere dikkat çekebilirsiniz. V yakalı bir elbise veya askılı bir üst, figürünüzü zayıflatabilir ve daha dolgun büstler için gurur vericidir.Bu yazımızda sizlere İnternetten Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekenler’i öğrettik. Yazımız yararlı olmuş ise yorum yapıp sitemize üye olursanız seviniriz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap