1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Japonlar Neden Yüzlerini 10 Dakika Yıkıyor?

Japonlar Neden Yüzlerini 10 Dakika Yıkıyor?
0

Japonlar neden yüzlerini 10 dakika yıkıyor biliyor musunuz? Sağlıklı, temiz bir cilde ulaşmak zaman alır ve Japonlar kusursuz görünmek ve cilt problemlerinden kurtulmak için kendi ritüellerini yarattılar. Teknik 10 dakika sürer ve yüzünüzün parlamasını sağlayacak 3 temel adım vardır.Kızloji.com Japonlar neden yüzlerin 10 dakika yıkıyor ve bunun cilt için neden yararlı olduğunu araştırdı.

Birçok Asyalı insanın yüzünü temizlemek için 4-2-4 yöntemi vardır.

 4-2-4 yöntemi , zamana göre aşamalara ayrılmış özel bir sistemdir.

  1. 4 dakika yağla başlayın.
  2. Ancak bundan sonra 2 dakika krem ​​temizleyici kullanabilirsiniz.
  3. Ve son adım 4 dakika durulamaktır.

Bir uzman, bu temizleme yöntemini kullanırsanız, yüzünüzü sabah sadece gece yıkamanıza gerek olmadığını söylüyor. Artı, bunu her gün yapmak zorunda değilsin. Haftada 4 kez yeterlidir .

İlk 4 dakika: yağ fazı

 Yağ fazının amacı cilde 4 dakika masaj yaparak dolaşımı iyileştirmektir. Ayrıca bu üst tabakayı yumuşatır ve tıkanmış gözeneklerin gevşemesine yardımcı olursunuz. Yüzünüzün üstüne oturabilecek doğru yağı seçmek çok önemlidir. Japonlar neden yüzlerini 10 dakika yıkıyor görüyorsunuz.Örneğin jojoba yağı cildinize emilecektir. Durgunluğu gidermeye ve toksinleri dışarı atmaya yardımcı olan hint yağı kullanmak daha iyidir . Herhangi bir travma veya kontrendikasyonunuz varsa cildinize masaj yaparken dikkatli olun.

İkinci 2 dakika: krem ​​temizleme aşaması

 Yüzünüze masaj yaptıktan sonra yağın üstüne biraz temizleyici sürün . Uzmanlar , cildi çok fazla kurutmadıkları için köpük veya jel çeşitleri yerine krem temizleyicileri tercih ettiklerini söylüyorlar . Yüzünüze zarar vermemek için yüzünüzü 2 dakika nazik hareketlerle temizleyin.

Üçüncü 4 dakika: durulama aşaması

 2 dakika ılık suyla başlayın, ardından 2 dakika daha soğuk suyla bitirin . Ilık su , cildinizdeki fazla yağı durulamaya ve yüzeye kan akışını artırmaya yardımcı olabilir.Soğuk su, gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olabilir. Bu teknik, cildin nemlenmesine yardımcı olur, böylece işlemden sonra yüzünüz parlak görünür.Anahtar kelimeler : japonlar neden yüzlerini , japonların neden yüzleri güzel , asyalıların ciltleri neden pürüzsüz , asyalıların cilt bakım sırları , cilt bakımı, güzellik sırları , 

İlginizi Çekebilir
osym-dgs-2023

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap