1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Lazerle Çatlak Tedavisi Yöntemleri Nelerdir? Doğum Çatlakları Nasıl Giderilir, Çatlak Tedavisinde Son Teknikler

Lazerle çatlak tedavisi yöntemleri, son dönemlerde hayli başarılı bir artış grafiği göstermiş ve kadınlar arasında sıkça başvurulan bir yöntem haline gelmiştir.

Lazerle Çatlak Tedavisi Yöntemleri Nelerdir? Doğum Çatlakları Nasıl Giderilir, Çatlak Tedavisinde Son Teknikler
0

Lazerle çatlak tedavisi yöntemleri, son dönemlerde hayli başarılı bir artış grafiği göstermiş ve kadınlar arasında sıkça başvurulan bir yöntem haline gelmiştir.

Son derece kolay bir uygulama olan lazerle çatlak tedavisi bel bölgesinde, bacaklarda, kollarda ve karın bölgesinde meydana gelen çatlakları giderme hususunda son derece etkilidir.Hızlı ve fazla kilo verme, gebelik, cildin kuru olması gibi sebeplerden dolayı meydana gelen çatlaklar için piyasada satışa sunulan pek çok krem bulunmaktadır.

Ama son yıllarda oldukça gelişen lazer teknolojileri sayesinde 2-3 saat süren ve birkaç seansta tamamlanan işlemlerle çatlaklardan korunmak mümkün olabilmektedir.Lazerle vücut çatlakları nasıl giderilir, çatlak tedavisi nasıl yapılır bir bakalım. İlk olarak vücutta çatlakların oluştuğu bölgelerdeki deformasyonlar saptanır ve bu deformasyonlar aşındırılarak lazer çatlak tedavisi uygulanır. Bu tedavi bilhassa beyaz çatlaklarda son derece etkilidir.Ciltte meydana gelen çatlakların asal nedeni elastin proteininin kırılması yahut açılmasıdır.

Çatlaklara uygulanan lazer, ciltteki kolajen oluşumunu artırır ve elastin oluşumu da sağlar.Lazerle çatlak tedavisi fiyatları, tedavinin yapılacağı şehire, hekime, çatlakların yoğunluğuna, işlemin yapılacağı hastane ve bulunulan muhite göre değişiklikler gösterir. Ama yaklaşık bir fiyat vermek gerekirse çatlak tedavisi fiyatları 1500 ila 4500 TL arasında değişir. Ama en kesin yanıtı ve fiyatlandırmayı muayeneden sonra, işlemi yapacak uzman verecektir.

Doğum Çatlakları İçin Tedavi Yöntemleri

Kadınların en çok şikayetçi oldukları ve çözüm aradıkları konulardan birisi de, kilo kayıpları ve doğumlardan sonra meydana gelen doğum çatlaklarıdır. Bu çatlaklar günümüzde oldukça etkili yöntemlerle giderilebilmektedir. Karın bölgesinde oluşan çatlaklar henüz kızarıklıklar halindeyken uygulanacak lazer tedavileri net ve kesin sonuçlar vermektedir.

Çatlaklar çok ileri düzeydeyse ve karın bölgesine yapılan bu çatlak tedavileri ile tam bir iyileşme sağlanamasa da en azından belirgin bir iyileşme gözlenir. Karın çatlakları daha ileri bir aşamaya geldiğinde beyaz renk alır ve bu durumda dermaroller tedavisi ile fraksiyonel lazer tedavileri pozitif netice verir.Çatlaklardan muzdarip olan kadınlar evde kendi kendilerine uygulayacakları formüller sayesinde de hamilelik sonrası oluşan çatlakları engelleyebilirler.

Bilhassa doğal olarak elde edilecek karışımlar sayesinde bu çatlaklarda gözle görülür bir iyileşme sağlanabilir.Sözgelimi saf zeytinyağı, kakao yağı, kayısı yağı, çörekotu yağı, melisa yağı, kantaron yağı, buğday yağı gibi yağlar gerek tek başlarına gerekse eşit oranlarda karıştırılarak çatlaklara uygulandığında ciltte nemlendirme ve elastikiyet sağlayabilir.

  • Ilık suyla yapılan duşlar ve karın bölgesine yapılan dairesel masajlar da işe yarayabilir.
  • Sıcak suyun ardından soğuk suyla duş almak da vücutta şok etkisi yaratarak deride güçlenme ve toparlanma sağlar.
  • Ama şu da bir gerçektir ki çatakların oluşmasını engellemek, oluşan çatlakları gidermekten çok daha zahmetsizdir.
  • Bebe yağı ve badem yağının çatlak tedavisi için birebir olduğu söylenebilir.

Hamilelikte Çatlak Kremi

Gebelik sebebiyle özellikle karın bölgesindeki gerilmeye bağlı olarak çatlak problemi yaşayan kadınlar, bu çatlakları gidermek adına pek çok çareye başvurur. Bu çarelerden en önemlisi ve yaygın olanı da çatlak kremleridir.Hekim önerisi ile tercih edilecek bir çatlak kremi sayesinde, vücutta hem estetik hem de psikolojik anlamda sıkıntı veren bu dertten kurtulmak, en azından asgari düzeye indirmek mümkündür. Gebelik sürecinde çatlak problemi yaşanacağını bilip önceden önlem almak çok daha etkili olacaktır ama çatlaklar oluştuktan sonra da kremler sayesinde sorunu gidermek, en azından hafifletmek olasıdır.

En İyi Çatlak Kremi

Bir dertten muzdarip olduğumuzda, bir problem yaşadığımızda, sorun eğer başlangıç aşamasında ve hafif seyrediyorsa ilk önce bitkisel yöntemlere başvurma ve hafif formüllü ilaçlarla sorunu geçiştirme yoluna gideriz. Çatlak probleminde de akla ilk gelen çözün çatlak kremleridir.

En iyi çatlak kremi hangisidir, hamilelik çatlakları ve doğum çatlakları için en uygun kremi nasıl seçebiliriz bir bakalım.Bonie çatlak kremi, Lierac çatlak kremi, Bepanthol kem, Mustela çatlak kremi, , Babe çatlak kremi, Galenic Elancyl Specific Vergetures çatlak kremi, StriVectin-SD Intensive Concentrate For Existing  Strech Marks çatlak kremi, Dr. Murad Firm & Tone Serum, Sebamed Anti-Stretch Mark çatlak kremi, Vichy Action Integrale Vergetures çatlak kremi, hamilelik ve kilo kaybı sonrası oluşan çatlakları giderme anlamında oldukça etkili kremlerdir.

Makatta Çatlak Tedavisi

Makatta çatlak oluşumu belli sebeplere dayalı olarak ortaya çıkar ve son derece ızdırap verici bir süreçtir. Utandıran hastalık olarak da bilinen makat çatlağı, yahut tıbbi ismiyle fissür, çoğunlukla kabızlık gibi bağırsak problemlerinin bir uzantısı olarak karşımıza çıkar. Makat çatlağından korunmak için ıkınmaktan kaçınmak, lifli gıdaların tüketimine ağırlık vererek kabızlıktan kaçınmak, her gün yeterli miktarda su tüketmek son derece önemli hususlar.

Makat çatlağına ne iyi gelir sorusu için nitratlı kremler, botoks işlemleri ve cerrahi müdahale gibi çözümler önerilebilir. Bu yöntemlerden hastaya en uygun olanının hangisi olduğuna hekim karar verecektir. Anal fissürün akut yahut kronik oluşu da tedavi şeklini belirleyen bir etmen.Akut makat çatlaklarında doğru beslenme programları, sıcak banyo tedavileri ve GTN krem kullanımı da etkili tedavi yöntemleri olarak telaffuz edilebiliyor. Çatlak tedavisi kesin çözümü hekiminizin muayenesi ve kararı ile belirlenecektir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap