LG, Akıllı Telefonları İçin Tam Ekran Patenti Aldı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

LG, Akıllı Telefonları İçin Tam Ekran Patenti Aldı

Son yıllarda oldukça gelişen akıllı telefonların ekranları, bu yıl daha da gelişmeye devam edecek gibi görünüyor.

0

Son yıllarda oldukça gelişen akıllı telefonların ekranları, bu yıl daha da gelişmeye devam edecek gibi görünüyor.

Firmaların son zamanlarda kullandığı 18:9 Full Vision özelliği büyüyor. Yeni sızdırılan bilgilerde Güney Koreli firma LG tarafından bu büyüme gerçekleştirilecek. Son olarak iPhone X modeliyle neredeyse tam ekran gördüğümüz teknoloji yakında tam ekrana dönüşecek. LG, almış olduğu yeni patentle birlikte tam ekran furyasını hayata geçirecek. LG, 2017 amirali LG G6 modelinde 18:9 Full Vision ekran ile başladığı furyayı 2018 amiral gemisi ile tam ekran formatına dönüştürebilir.

LG, Yeni Patentle Tam Ekran Akımı Başlatacak

Yeni sızdırılan haberde yer alan bilgiye göre LG firması tam ekran patenti aldı. Uzun zamandır hayatımızda olan tam ekran akımı aslında tam olarak öyle değil lakin 18:9 Full Vision özelliği çok dikkat çekti. Bu ekran teknolojisi, en son Apple firmasının iPhone X modeliyle neredeyse diğer ifadeyle full ekran haline gelmişti. Bu yeni gelişmeyle birlikte tam ekrana sahip akıllı telefon çıkaran ilk firma LG olacak gibi görünüyor.

Patent kaynağında paylaşılan görsellere ve bilgilere bakıldığında yeni ekranın ne zaman gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Akıllı telefonlarda çağ atlatacak ekran, LG firmasının elinde bulunmasıyla birlikte büyük bir gelir kaynağı olacak. Birçok firmaya ekran satışı yapan firmanın yeni ekranını LG G7 modelinde kullanıp kullanmayacağı ise insanların en merak ettiği konu oluyor. Görsele bakıldığında tam ekran patentinin sadece ön kamera için bir delik bulundurduğu görülüyor.

Başka hiçbir şey bulundurmayan yeni panelle birlikte neler geleceği bilinmiyor. Akıllara ekran içine gömülü parmak izi okuyucu geliyor.Araştırmacıların bilgisiyle kolay ve iyi üretilebilecek bir ekran olam yeni patentin kısa sürede piyasa görüşmesi bekleniyor. Ekran tarafında dünya 1.si olan LG tarafında şimdiden çalışmalara başlandığı düşünülüyor. LG G7 modeli, firmanın aldığı karar ile birlikte piyasaya geç gelecek ve tanıtımının Haziran ayında yapılacağı biliniyor. Bu durumda yeni panelin LG G7 modelinde görülüp görülmeyeceği Haziran ayındaki lansmanda belli olacak. Gecikmenin sebebinin tasarım değişikliğinden kaynaklandığını düşünen geliştiriciler, bu tasarımda yeni patentin büyük rol aldığını ve gecikmenin bu yüzden olduğunu düşünüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap