MEVLİD-İ ŞERİF’İN KLİBİ YAYINDA!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

MEVLİD-İ ŞERİF’İN KLİBİ YAYINDA!

Süleyman Çelebi’nin Hz. Muhammed’in (sas) hayatını anlattığı ve O’na duyduğu sevgiyi beyitlere döktüğü tek eseri; Vesiletü’n Necat adını verdiği “Mevlid-i Şerif”in klibi yayınlandı.  Hz. Muhammed'e (sas) duyulan sevginin güzide bir örneği olan Süleyman Çelebi'nin Vesiletün Necat adını verdiği Mevlid-i Şerif'i Ammar Acarlıoğlu ve Siyer Tv ortak çalışmaları ile yeniden bestelendi.

0

Süleyman Çelebi’nin Hz. Muhammed’in (sas) hayatını anlattığı ve O’na duyduğu sevgiyi beyitlere döktüğü tek eseri; Vesiletü’n Necat adını verdiği “Mevlid-i Şerif”in klibi yayınlandı.  Hz. Muhammed’e (sas) duyulan sevginin güzide bir örneği olan Süleyman Çelebi’nin Vesiletün Necat adını verdiği Mevlid-i Şerif’i Ammar Acarlıoğlu ve Siyer Tv ortak çalışmaları ile yeniden bestelendi.

Ammar Acarlıoğlu’nun özverili çalışmalarıyla sözleri ve ruhuna uygun bir şekilde yeniden bestelenen Mevlid-i Şerif, Regaib Gecesi özel programı ile 26 Ocak Perşembe, Saat 21.00’de Siyer Vakfı Konferans Salonu’nda ve aynı anda Siyer Tv Youtube kanalından canlı yayınla izleyiciyle buluştu.

Müzik kompozisyonunun Ammar Acarlıoğlu ve İsmail Ergenler tarafından yapılan ve Siyer Tv’nin prodüksiyonuyla çekilen klipte yorumcu Ammar Acarlıoğlu’na 30 kişilik orkestra ve 20 kişilik koro eşlik etti. 

“Mevlid-i Şerif bizim kendimizi vurmamız gereken bir mihenk taşı gibi, adeta bize ne kalitede bir insan olduğumuzu söyleyen bir eser” diyen Ammar Acarlıoğlu, Mevlid-i Şerif’in sözlerine uygun, her bir bahrine özel bir beste oluşturduklarını dile getirdi. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap