.NET Framework Nedir? Nasıl Kurulur?
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
Trendlerdeki Yazı

.NET Framework Nedir

.Net Framework Nedir? Nasıl kurulur gibi sorularınızı bu yazıda cevapladık. Bir program kurulumu ve kullanımı için bu programa ihtiyacınız...

0

.Net Framework Nedir? Nasıl kurulur gibi sorularınızı bu yazıda cevapladık. Bir program kurulumu ve kullanımı için bu programa ihtiyacınız kesinlikle var.

Bilgisayarınıza bir program, yazılım vb. bir şey yüklediğinizde çalıştırmak için sizden .NET Framework programını yüklemenizi isteyebiliyor. Çoğu bilgisayar kullanıcısı bu programın neden yüklenilmesinin şart koşulduğunu merak etmektedir.

.NET Framework, aslında program geliştirmeye yardımcı olan bir yazılımdır. Bir çok geliştirici tarafından da kullanılan ve tercih edilen bir yazılımdır. Microsoft tarafından sunulan bir program olan .Net Framework, Windows için küçük çaplı veyahutta orta çaplı program geliştirmeye oldukça iyi bir biçimde yardımcı olmaktadır.

İşte tam bu noktada .Net Framework programı bu yüzden istenmektedir. .NET Framework altyapısı kullanılarak geliştirilen programları vb. hususları açabilmek ve kullanabilmek için son kullanıcılara sunulmuş olan .NET Framework programının yüklenilmesi şarttır.

Özetle şu söylenebilir, siz açmaya çalışırken .NET Framework programının yüklenmesini isteyen yazılımlar .NET Framework geliştirici sürümü kullanılarak geliştirilmiş olduğu için sizden son kullanıcıya sunulmuş olan .Net Framework sürümünün kurulması istenmektedir.

.Net Framework Nasıl Kurulur?

.Net Framework’ü kurmak için tek yapmanız gereken buraya tıklayarak indirmek ve ileri ileri diyerek kurulumunu yapmanız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap