1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Nohut Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Nohut yemeğinin yanına ne gider? öğle yemeğinde ya da akşam sofralarında farklı bir sofra oluşturmak isteyen herkes tarafından sorulmaktadır.

Nohut Yemeğinin Yanına Ne Gider?
0

Nohut yemeğinin yanına ne gider? öğle yemeğinde ya da akşam sofralarında farklı bir sofra oluşturmak isteyen herkes tarafından sorulmaktadır.

Eğer sade tüketmek yerine farklı seçenekler arıyorsanız gerek yemek gerekse meze olarak birçok seçeneğiniz bulunmaktadır.Türk mutfağının geleneksel yemeklerinden biri olan nohut, her evde yoğun olarak yapılmaktadır. Bu nedenle seveni oldukça fazladır. Etli ve etsiz olarak yapılabilmekte olup, daha yoğun bir kıvamı olması, yeni bir lezzet katması için etli kullanılmaktadır.Kemik iliklerinin de suyuna atılması, tadı arttırmaktadır. Ayrıca nohudun 24 saat öncesinde tuzlu suya konularak bekletilmesi, kaynadıkça üzerinde meydana gelen köpüklerin alınması aldığınız sonuçları arttıracaktır.

Nohut Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Nohut en çok mezelerle beraber tüketilmektedir. Bu kapsamda oldukça geniş bir tercih listeniz bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı şu şekilde verilebilir;

  1. Turşu: Nohut her turşu türü ile uyumludur. Özellikle patlıcan, biber ve yeşillik turşuları ile mükemmel bir uyum sergilemektedir.
  2. Yoğurt: Yoğurt geleneksel olarak nohutla beraber tüketilen besinler arasındadır.
  3. Salata: Mevsime ya da zevklerinize göre hazırlayacağınız bir salata da nohudun yanına yakışacaktır.

Nohut yemeğinin yanına meze arıyorsanız, bunların hepsi geçerlidir. Bunların dışında kişisel zevkleriniz varsa onları da deneyebilirsiniz. Bunlar hem etli hem de etsiz nohut yemekleri için geçerlidir.

Nohut ile Beraber Hangi Çorba Tüketilebilir?

Nohudu bir menü ile sunacaksanız, öncesinde bir hazırlık olarak çorba sunmayı da düşünebilirsiniz. Ancak bu noktada nohut yemeğinin yanına hangi çorba gider sorusu da öne çıkmaktadır. Bu konuda seçenekleriniz oldukça geniştir.Ancak genel olarak mercimek ya da ezogelin çorbaları ile de yapılabilir.  Bunlardan bazıları şu şekilde verilebilir;

  1. Domates Çorbası
  2. Süt Çorbası
  3. Yayla Çorbası
  4. Mantar Çorbası
  5. Yuvalama Çorba
  6. Analı Kızlı Çorbası

Bunların dışında favoriniz olan yemekleriniz varsa onları da tercih etmeniz muhtemeldir. Tercih ettiğiniz çorba ne olursa olsun etli nohut yemeğinin yanına hangi çorba gider sorusunu düşünmeniz gerekmez. Zira nohut her yemekle uyum sağladığı için çoğu çorbayla uyum gösterecektir.

Nohut ile Hangi Yemekler Tüketilebilir?

Etli ve etsiz nohut yemeğinin yanına ne gider sorusu sıkça sorulmaktadır. Buna en klasik cevap pilavdır. Evlerde genellikle nohut yapıldığında, yanında hazırlanmaktadır. İster pirinç isterseniz bulgur pirincinden yapabilir, misafirlerinize sunabilirsiniz.Bunun yanı sıra sebzeli bulgur pilavı gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Ancak farklı çözümler arıyorsanız makarna gibi karbonhidrat içeren besinleri de değerlendirebilirsiniz.Ayrıca tavuk sote yapmak da güzel bir seçenektir. Özellikle etsiz nohut yemeğinin yanına ne gider için güzel bir etli yemek seçeneğidir. Ayrıca vaktiniz varsa hazır yufka kullanarak farklı malzemeler ile börek döşemeniz de mümkündür. Her ne kadar zor gibi düşünülse de yufka hazır olacağı için çok uğraşmanız gerekmeyecektir

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap