1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri

PC Neden Kendi Kendine Reset Atar?

PC Neden Kendi Kendine Reset Atar?
pc-neden-kendi-kendine-reset-atar
0

PC Neden Kendi Kendine Reset Atar? bu sorunuzun bir çok farklı nedeni olabilir, bu nedenlerin hepsini yazımızda belirttik. Sizde bu adımlara bakarak bilgisayarınızı düzeltebilirsiniz.

Bilgisayarda vakit geçirirken birdenbire bilgisayarınız kendiliğinden reset atabilir. Eğer sizinde bilgisayarınız kendiliğinden restart oluyorsa ve bu duruma canınız çok sıkılıyorsa, bilgisayarınızda ciddi bir sorun oluşabilir. Aşağıdaki listeden bu durum ile alakalı kontrol etmeniz gerekenleri yazdık.

Bizde bu yazımızda sizlere bilgisayarların hangi sebeplerden ötürü kendiliğinden birdenbire reset atabilecek duruma geleceğini anlatmaya çalışacağız.

Bilgisayarlar neden kendiliğinden reset atarlar?

  1. Aşırı CPU yüklenmesi: Bilgisayarınızda o an yaptığınız işlemlerden ötürü CPU kullanımı %100 seviyesine gelmişse bilgisayar kendiliğinden reset atabilir.
  2. Aşırı ısınma: Bilgisayarınızın o anki ısı seviyesi maximum dereceye çıkmışsa bilgisayar kendiliğinden reset atabilir.
  3. Yüksek tozlanma: Bilgisayarınızın içi yüksek derecede tozlanmış ve buna bağlı olarak bileşenler tam anlamıyla performans veremiyorsa bilgisayar kendiliğinden reset atabilir.
  4. Aşırı OverClock: Eğer yakın zamanda bilgisayarınıza OverClock işlemi uyguladıysanız OverClock işleminin aşırı kaçmasından ötürü bilgisayarınız kendi kendine reset atabilir.
  5. Güç kaynağı (PSU) kaynaklı sorun: Güç kaynağınız bilgisayar bileşenlerine yeteri kadar güç aktaramıyor ise veyahut arızalanmışsa bilgisayarınız sürekli kendiliğinden reset atabilir.
  6. Ram arızalanması: Ram’leriniz arızalanmışsa ve performans sunamıyorsa bilgisayarınız işlem yapamadığından ötürü sürekli kendi kendine aniden reset atar.
PC Neden Kendi Kendine Reset Atar?

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap