1. Ana Sayfa
  2. Güvenlik Haberleri
Trendlerdeki Yazı

PortalSepeti Virüsünü Kaldırma - Kesin Çözüm

PortalSepeti Virüsünü Kaldırma işlemi bir çok farklı yöntem ile yapılabilmekte. Kesin çözüm için aşağıdaki listedeki tüm adımları tek tek yapmanız gerekmekte.

PortalSepeti Virüsünü Kaldırma – Kesin Çözüm
0

PortalSepeti Virüsünü Kaldırma işlemi bir çok farklı yöntem ile yapılabilmekte. Kesin çözüm için aşağıdaki listedeki tüm adımları tek tek yapmanız gerekmekte.

Son zamanlarda malware ve adware diye tabir edilen tarayıcınıza ve bilgisayarınıza bulaşarak kullanıcıları çıldırtabilen kötü amaçlı yazılım sayısı artmış durumda. Bu kötü amaçlı yazılımların en popüler olanı PortalSepeti virüsüdür. Bu virüsün amacı bilgisayarınıza, kayıt defterinize ve tarayıcınıza bulaşarak tarayıcınızın anasayfasını değiştirmektir. İnternetten indirdiğiniz ve kurduğunuz .exe dosyası ile bulaşan bu virüsten kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir.

PortalSepeti isimli kötü amaçlı yazılımı bilgisayarınızdan nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız.

PortalSepeti Virüsünü Kaldırma – Kesin Çözüm

PortalSepeti Virüsünü Kesin Kaldırma Adımları

  • MalwareBytes programını indirerek detaylı tarama yapınız: Buradaki linke tıklayarak MalwareBytes adlı güçlü kötü amaçlı yazılımları temizleme programını indirerek detaylı tarama yapınız ve bulunan virüslere karantina altına alınız.
  • Adwcleaner programını indirin ve detaylı tarama yapınız: Kötü amaçlı yazılımlara savaş açan Adwcleaner programını buradaki linke tıklayarak indirin, daha sonra tarama yaparak programın bulduğu virüsleri siliniz.
  • Kayıt defterinizde PortalSepeti ismindeki bütün kayıtları silin veya değiştirin: Kayıt defterinize giriş yaparak PortalSepeti kelimesini aratınız, çıkan sonuçlarda yer alan PortalSepeti kayıtlarını siliniz veya değiştiriniz.
  • Denetim Masası – Program Ekle/Kaldır kısmından bilmediğiniz programları kaldırınız: Denetim Masası – Program Ekle/Kaldır kısmına giderek bilmediğiniz ve zararlı olduğunu düşündüğünüz programları kaldırınız.
  • Tarayıcılarınızı sıfırlayınız: Bilgisayarınızda yüklü olan tarayıcıların ayarlarını sıfırlayınız.

Bu adımları doğru ve eksiksiz biçimde uyguladığınız taktirde bu lanet olası virüsten kurtulacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap