SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI 2023
 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI 2023

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI verdiğini duyurdu.

0

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI verdiğini duyurdu.

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

                 Üniversitemize bağlı birimlere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN

KOD NOÜNVANIMEZUNİYETADETARANILAN NİTELİKLER
BP01Büro PersoneliLisans12-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP02Büro PersoneliLisans2-Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında çalıştırılmak üzere;-Sosyoloji bölümü lisans mezunu olup,-Manevi Rehberlik Sertifikasına sahip olmak
BP03Büro PersoneliLisans1-Üniversitemiz Kurumsal İletişim Merkezinde çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olup,-Fotoğrafçılık Ustalık Belgesine sahip olmak-Bu alanda en az 2 yıl tecrübeli olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.
BP04Büro PersoneliLisans1-Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında çalıştırılmak üzere;-Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği lisans mezunu olup,-Bu alanda en az 5 yıl tecrübeli olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-En az 2.kademe Tenis Antrenörü olmak
BP05Büro PersoneliLisans1– Üniversitemiz Kültür Merkezlerinde çalıştırılmak üzere;-Müzik Teknolojisi bölümü lisans mezunu olmak,-Alanında 5 yıllık tecrübe sahibi olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Ses ve/veya görüntü sistemleri üzerine sertifikası bulunmak
BP06Büro PersoneliLisans1-Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında çalıştırılmak üzere;-Resim bölümü lisans mezunu olmak,-En az 1 yıl Grafiker olarak çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.
BP07Büro PersoneliLisans2-Üniversitemiz Divriği Nuri Demirağ Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP08Büro PersoneliLisans1-Üniversitemiz Gemerek Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP09Büro PersoneliLisans2-Üniversitemiz Gürün Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP10Büro PersoneliLisans2-Üniversitemiz Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP11Büro PersoneliLisans2-Üniversitemiz İmranlı Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP12Büro PersoneliLisans1-Üniversitemiz Koyulhisar Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP13Büro PersoneliLisans1-Üniversitemiz Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP14Büro PersoneliLisans1-Üniversitemiz Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP15Büro PersoneliLisans2Üniversitemiz Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP16Büro PersoneliLisans2Üniversitemiz Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
BP17Büro PersoneliLisans1-Üniversitemiz Yıldızeli Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;-Herhangi bir lisans programından mezun olmak.
KGG01**Koruma ve Güvenlik GörevlisiÖnlisans7Üniversitemiz Güvenlik Hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Herhangi bir önlisans programından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-170 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 70+15=85’ten fazla, 70-13=57’ten az olmaması gerekmektedir.)-En az 1 yıl Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.- Cinsiyeti Erkek olmak.
KGG02Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Divriği Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG03Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Gemerek Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG04Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Gürün Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG05Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-170 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 70+15=85’ten fazla, 70-13=57’ten az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Erkek olmak.
KGG06Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG07Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz İmranlı Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG08Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Kangal Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG09Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG10Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-170 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 70+15=85’ten fazla, 70-13=57’ten az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Erkek olmak.
KGG11Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG12Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Yıldızeli Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
KGG13Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Yıldızeli Meslek Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-170 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 70+15=85’ten fazla, 70-13=57’ten az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Erkek olmak.
KGG14Koruma ve Güvenlik GörevlisiLise1Üniversitemiz Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve belgelendirmek.-165 cm’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki farkın 15’den fazla 13’ten az olması. (Örneğin 65+15=80’den fazla, 65-13=52’den az olmaması gerekmektedir.)- Cinsiyeti Kadın olmak.
HEM01*HemşireLisans35 -Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olmak.
HEM02*HemşireLise35-Ortaöğretim kurumlarının Hemşirelik alanından mezun olmak,-Yataklı tedavi hizmeti sunan hastanelerde hemşire olarak en az 1 (bir) yıl çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.
PER01*Diğer Sağlık PersoneliLisans1– Perfüzyon bölümü lisans mezunu olmak
ST01*Sağlık TeknikeriÖnlisans8-Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezunu olmak.-Hasta ilişkileri ve stres yönetimi ile F Klavye sertifikaları bulunmak,-Cinsiyeti Erkek olmak.
ST02*Sağlık TeknikeriÖnlisans2-Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezunu olmak.-Hasta ilişkileri ve stres yönetimi ile F Klavye sertifikaları bulunmak,-Cinsiyeti Kadın olmak.
OD01*Diğer Sağlık PersoneliLisans1-Odyoloji bölümü lisans mezunu olup, Odyolog olarak en az 2 (iki) yıl çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Temel işaret dili eğitimi ile Endüstriyel odyoloji ve Vertigo tedavisi sertifikaları bulunmak
PRO01ProgramcıÖnlisans2-Yükseköğretim Kurumlarının Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı ve Teknikerliği, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama veya Web Teknolojileri ve Programlama ön lisans programlarının birinden mezun olmak,-YDS’den en az (D) düzeyinde (İngilizce) puan almış olmak
MAK01TeknikerÖnlisans1-Makine önlisans programından mezunu olmak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
İNŞ01TeknikerÖnlisans1-İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
ELK01TeknikerÖnlisans1-Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektrik Ve Elektronik Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
BİL01TeknikerÖnlisans1-Bilgisayar Programcılığı önlisans mezunu olmak.-En az 1 yıl Grafik Tasarımcısı olarak çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Cinsiyeti Erkek olmak.
TKN01TeknisyenLise2-Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı Ve Dallarından, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı, Endüstriyel Elektronik Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı, Endüstriyel Kontrol dalından birinden mezun olmak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
TKN02TeknisyenLise2-Meslek Lisesi ve dengi okul bölümlerinden mezun olup,-Asansör sistemleri bakım onarım sertifikasına sahip olmak-Cinsiyeti Erkek olmak.
TKN03TeknisyenLise1-Ortaöğretim Kurumlarının Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
TKN04TeknisyenLise1-Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
TKN05TeknisyenLise1-Ortaöğretim Kurumlarının Otomotiv Elektrikçiliği dalından mezun olmak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
TKN06TeknisyenLise1-Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojileri bölümünün Isıtma Sıhhi Tesisat dalından mezun olmak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
TKN07TeknisyenLise2– Ortaöğretim Kurumlarının Mobilya ve Dekorasyon bölümünden mezun olmak,-Kamuda en az 3 (üç) yıl hizmeti bulunmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Cinsiyeti Erkek olmak.
DP01Destek PersoneliLise1-Herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olup,-Cephe sistemleri ve PVC doğrama ustalık belgesine sahip olmak-En az 3 (üç) yıl tecrübesi bulunmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Cinsiyeti Erkek olmak
DP02Destek PersoneliLise1– Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,-Matbaa alanında ustalık belgesine sahip olmak,- İlgili alanında en az 3 (üç) yıl deneyim sahibi olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Cinsiyeti Erkek olmak.
DP03Destek PersoneliLise1Üniversitemiz Kültür Merkezlerinde çalıştırılmak üzere;-Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.-Ses ve Işık Teknolojileri alanında Sertifika Sahibi olmak.-Kamuda en az 3 (üç) yıl hizmeti bulunmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olması gerekmektedir.-Cinsiyeti Erkek olmak.
DP04*Destek Personeli(Şoför)Lise3-Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,-En az “E sınıfı” veya  “B, B1, C, C1, D, D1, F ve M sınıfı” sürücü belgesine sahip olmak.-SRC2, SRC4 ve Psikoteknik belgelerine sahip olmak,-Şoförlük görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
DP05Destek Personeli(Kaloriferci)Lise1– Üniversitemiz Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,- Katı ve Sıvı Yakıtlı ile Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası sahibi olmak.-Kalorifercilik görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
DP06Destek Personeli(Kaloriferci)Lise1– Üniversitemiz İmranlı Meslek Yüksekokulunda çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,- Katı ve Sıvı Yakıtlı ile Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası sahibi olmak.-Kalorifercilik görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.-Cinsiyeti Erkek olmak.
DP07*Destek Personeli(Garson)Lise1-Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,-Hijyen ve sanitasyon eğitimi ile Gıda güvenliği yönetim sistemi sertifikaları bulunmak-Cinsiyeti Erkek olmak
DP08*Destek Personeli(Temizlik)Lise12Üniversitemiz temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli-Cinsiyeti Erkek olmak.
DP09*Destek Personeli(Temizlik)Lise4Üniversitemiz temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli-Cinsiyeti Kadın olmak.
DP10Destek Personeli(Temizlik)Lise1Üniversitemiz Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulunda temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli- Cinsiyeti Kadın olmak.
DP11Destek Personeli(Temizlik)Lise1Üniversitemiz Şarkışla Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli- Cinsiyeti Kadın olmak.
DP12Destek Personeli(Temizlik)Lise1Üniversitemiz Zara Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli- Cinsiyeti Kadın olmak
DP13Destek Personeli(Temizlik)Lise1Üniversitemiz Yıldızeli Meslek Yüksekokulunda temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli- Cinsiyeti Kadın olmak
DP14Destek Personeli(Temizlik)Lise1Üniversitemiz Gemerek Meslek Yüksekokulunda temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli- Cinsiyeti Kadın olmak
DP15Destek Personeli(Temizlik)Lise1Üniversitemiz Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulunda temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli- Cinsiyeti Kadın olmak
DP16Destek Personeli(Temizlik)Lise1Üniversitemiz Hafik Kamer Örnek Meslek Yüksekokulunda temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli- Cinsiyeti Erkek olmak
DP17Destek Personeli(Temizlik)Lise1Üniversitemiz İmranlı Meslek Yüksekokulu temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere;- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.- Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak.- İhtiyaç halinde birimlerin taşıma işlerini yapmak ve vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermeli- Cinsiyeti Erkek olmak

NOT: * Başvuru bitim tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak

** Başvuru bitim tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ GÖREV TANIMI

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamındaki koruma ve güvenliğe ilişkin hizmetleri sağlamak.

-Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

-Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

-Üniversitemize bağlı ilçelerimizdeki yüksekokullarımızda ihtiyaç olduğunda görevlendirme yapılabilecektir.

DESTEK PERSONELİ GÖREV TANIMI

-Üniversitenin ve bağlı olduğu birimlerin kapalı mekânların ana girişi dâhil sınıflar, laboratuvarlar, salonlar ve çalışma odalarıyla ortak alanları süpürmek ve paspas yapmak, pencere, masa, raf, aydınlatma armatürleri, kalorifer petekleri, pervaz vb. yerleri temizlemek,

-Katı atıkları ve geri dönüşüm materyallerini düzenli olarak toplamak ve ilgili alana taşımak,

-Tuvaletleri günlük olarak sabunlu ve dezenfektan bir malzeme ile yıkamak. Tuvaletleri sürekli olarak temiz tutmak, kâğıt havlu ve sıvı sabun eksildikçe tamamlamak. Lavaboları sıvı temizleyici malzeme ile temizlemek. Aynaları ve muslukları silmek,

-Her türlü malzeme, demirbaş, makine-teçhizat vb. eşya, mobilya veya yükleri taşımak,

-Görevlendirildikleri birimlerde çevre düzenlemesi yapmak, çim biçmek, çiçek ve peyzaj bakımı, budama, sulama işlemlerini yürütmek,

-Görevlendirildikleri birimlerde yiyecek-içecek servisi yapmak,

-Görev alanındaki tespit edilen arıza ve hasarları ilgililere bildirmek,

-Görevlendirildikleri birimlerde görev tanımlarına uygun olarak birim yöneticileri tarafından verilen diğer iş ve işlemleri yürütmek,

-Tüm bu işlemler esnasında iş sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uymak, kullanılan mal ve malzemelere azami özen göstermek, aynı zamanda temizlik malzemelerinin ilgili uygun yerlerde ve yeterince kullanmak ve muhafazasını sağlamak.

-Üniversitemize bağlı ilçelerimizdeki yüksekokullarımızda ihtiyaç olduğunda görevlendirme yapılabilecektir.

GENEL ŞARTLAR

 • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 • 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puan türleri dikkate alınacaktır.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir. 
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.
 • Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge verenlerbeyanda bulunanlar veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Sözleşme yapılmış olsa dâhi feshedilir.
 • Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • İlan edilen sözleşmeli pozisyonlara müracaat edecek adayların görevini yapmaya engel olacak sağlık sorununun ve vardiyalı çalışmaya engel durumunun bulunmaması gerekmektedir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

 • Müracaatlar ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası www.cumhuriyet.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek) adayların Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, fax, e-posta, internet kanalı vb. yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 • Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapılamayacaktır. Birden fazla pozisyona başvuru yapan adayların her iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

 • Başvuru tarihinden sonra yapılan müracaatlar ile istenilen belgeleri eksik olanlar ve nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.
 • KPSS puan sıralaması sonrasında atanmaya hak kazanan adayların isimleri başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 10 (on) iş günü içerisinde www.cumhuriyet.edu.tr adresinden ilân edilecektir. Bu ilân tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.
 • Yerleştirme sonuçları ve atama için talep edilen evraklar www.cumhuriyet.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.
 • Atanmaya hak kazanan adaylar sonuçların www.cumhuriyet.edu.tr adresinde yayınlandığı tarihten itibaren 10 (on) iş günü içerisinde işe başlamaları için gerekli evrakları tamamlayarak şahsen Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
 • İşe başlama için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin www.cumhuriyet.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. Asıl kazananlardan verilen süre içerisinde başvuran olmadığı veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Belirtilen süre içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak teslim etmeyen adaylar haklarını kaybederler.
 • Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında Arşiv Araştırması yapılacak olup, söz konusu sonucun olumlu olması halinde sözleşme yapılacaktır.
 • İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1) Başvuru formu (Bilgisayar ortamında doldurulacaktır). Form için tıklayınız.

2) Mezuniyet belgesi (Barkodlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir. Barkodlu belgenin olmaması durumunda diplomanın noter onaylı sureti kabul edilecektir).

3) 2022 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi.

4) Tecrübe istenen pozisyonlara başvuran adaylar için, Çalışma Belgesi ve SGK dökümü (Barkodlu e-devlet çıktısında meslek kodu ve primli gün sayısı aranacak).

5) Sertifika veya Belge (Başvurulan unvanda isteniyorsa fotokopisi, aslı görülerek fotokopisi alınacaktır).

Son Müracaat Tarihi: 28/02/2023 mesai bitimine kadar.

İlanı Resmi Gazetede Görmek İçin Tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap