1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Günümüzde özellikle yaygın olarak görülen sivilcelerden kurtulmak için insanların sabırlı olması gerekebiliyor.

Sivilcelerden Kurtulma Yolları
0

Günümüzde özellikle yaygın olarak görülen sivilcelerden kurtulmak için insanların sabırlı olması gerekebiliyor.

Bu konuda akneler en yaygın cilt problemlerinden birisidir. Özellikle insanlar kendisini stresli hissettiğinde bu durum daha kolay ortaya çıkmaktadır. En olmadık zamanlarda vücudun belli bölgelerinde ortaya çıkan bir durumdur. Bu konuda sivilcelerden kurtulmak için değişik yöntemler belirlenebilir. Evde sivilcelerden kurtulmak için şu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Aspirin Yöntemi En Hızlı Tedavi Yöntemidir

Evde herkesin bir adet aspirini bulunur. Bu konuda en ucuz ve hızlı bir şekilde sivilceden kurtulmak için aspirin iyi bir yöntemdir. Bir aspirine üç kaşık su ekleyiniz ve yumuşattıktan sonra sivilceli olan bölgeye sürebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika kadar beklettikten sonra kurumasını ve kendi kendine dökülmeye başlamasına müsaade ediniz. Bunun ardından pamukla ilgili bölgeyi temizleyerek bol suyla temizleyiniz.

Aloe Vera Sivilce Oluşumunu Önler

Cilt problemlerini gidermek için en etkili yollardan birisi Aloe veradır. Aloe vera sivilcelerinizin üzerine bakı yapar. Bu sayede cildinizin üzerindeki yağ dengesini korumasına yardımcı olur. Cildinizin rahatlaması için aloe vera etkin çözümlerden birisidir.

Diş Macunu Sivilce Kurutmada Etkilidir

Sivilceniz en olmadık yerde ortaya çıktıysa bu konuda hızlı bir çözümle kurtulmak istiyorsanız diş macunu iyi bir yöntem olabilir. Sivilceli bölgeye diş macunu sürmelisiniz. İyice bölgeye yedirerek uygulayınız ve sabah kalktığınızda sivilceli olan bölgenin indiğini görebilirsiniz.

Salatalık Maskesi Sivilcelerden Kurtulmanızı Kolaylaştırır

Sivilceden kurtulmak için etkili yöntemlerden birisi salatalıktır. İçerisinde yer alan vitaminler sayesinde özellikle azmış sivilcelerinizin inmesine yardımcı olacaktır. Bu konuda uygulama yapmak için salatalıkları iyice rendeleyiniz. Rende yaptıktan sonra birkaç damla limon suyu ekleyiniz. Sivilcenin oluştuğu bölgeye uyguladıktan 15 dakika sonra bol suyla yıkayarak durulayınız.

Sarımsak ile Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz

Sarımsağın içerisinde bulunan antioksidan özelliği sayesinde neredeyse her derde deva olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu konuda antibakteriyel özelliğiyle ön plana çıkar. Bu nedenle sivilcelerden kurtulmak için en etkili yöntemlerden birisi sarımsaktır. Sarımsak sayesinde sivilcelerinizden iki yöntemle kurtulabilirsiniz. Bu konuda sarımsak tüketimini gün içerisinde arttırarak sivilce sorununu kökten çözebilirsiniz. Diğer bir yöntemse sarımsağı ezerek sivilce üzerinde iyice ovalamaktır. Ezdiğiniz sarımsağın üzerine biraz su ekleyerek uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap