1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Siyah Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje, bakımlı ve güzel ellere sahip olmak isteyen bayanlar için çok önemlidir.

Siyah Oje Sürmenin Püf Noktaları
0

Oje, bakımlı ve güzel ellere sahip olmak isteyen bayanlar için çok önemlidir.

İlk bakışta çok kolay gibi görünse de oje sürmek aslında çok dikkat edilmesi gereken bir iştir. Ojenin daha yoğun renk vermesi, daha uzun süre kalması ve daha pürüzsüz görünmesi için bazı özel noktalara dikkat etmek gerekir.

Bu yazımızda sizlere siyah oje nasıl sürülür sorusundan yola çıkarak, siyah oje sürmenin teknikleri ve modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.Siyah oje mat ve parlak çeşitleri ile tek başına kullanıldığında bile dikkat çeken özelliktedir. Bu nedenle siyah ojelerin mutlaka bakımlı el ve tırnaklara sürülmesi gerekir. Siyah oje ya da koyu renkli oje sürerken bir kaç önemli noktaya dikkat etmek gerekir.Bu önemli noktalardan ilki ojede fırça izi kalmamasına dikkat etmektir.

Bunun için siyah oje sürmeye tırnağın tam orta noktasından başlamak gerekir. Oje fırçasındaki fazlalığı aldıktan sonra tırnağın orta kısmından dibinden ucuna doğru bir fırça oje sürülür.Sonraki fırça darbelerini bu orta kısımdaki ojenin sağ ve sol kısmına tek seferde yine dipten uca doğru fırça darbeleri atın. Tırnakta kalan boşlukları küçük küçük fırça darbeleri ile doldurun.Siyah ya da koyu renkli oje sürmede yaşanan en büyük sıkıntıların başında ojenin dalgalanması gelir.

Dalgalı ya da fırça izli tırnaklarınızın olmasını istemiyorsanız, ojeyi çok fazla kat olarak sürmeyin. Uzun süre kullanılmayan ojeleri ise kullanmadan önce mutlaka iyice çalkalamalı, dibe çöken tortuların ojeye karışması sağlanmalıdır.

Siyah Oje Modelleri

Siyah ojeli eller tek renk sürülse bile çok hoş ve bakımlı görünen ellerdir. Tırnaklarınızın güzelliğini arttırmak için isterseni siyah oje üzerine farklı renkler ile desenler hazırlayabilirsiniz. Ombre ya da nail art olarak uygulanan bu modeller, her yaş ve her zevke özel olarak tasarlanabiliyor.

Siyah mat oje üzerine işlenen ufak parlak taşlar, özel gece ve davetler için bütünleyici bir tasarım olabilir. Kullanacağınız giyim ürünleri, ayakkabı ya da aksesuarlarda yer alan taşlar ile tam uyum sağlayabilir.Siyah oje tasarımları arasında en şık ve en çok tercih edilen tasarımlardan birisi de yukarıdaki gibi simli tasarımlardır. Bu tür oje modellerinde düz siyah renk ojenin üzerine sarı, beyaz ya da gri tonlarında pullu oje işlemeleri yapılarak model veriliyor. Bazı tasarımlarda sadece tırnak uçlarına uygulanan simli ojeler, bazı tasarımlarda ise tırnağın tamamına uygulanarak da hazırlanabilir.

Siyah renk oje üzerine uygulanan sevimli modellerin başında renkli puantiyeler geliyor. Tırnak uzunluğu, tırnak enine göre puantiye büyüklüğünün ayarlanabileceği bu modellerde, farklı renklerin yanında aynı renk benekler de uygulanabilir.Siyah oje üzerine uygulanan renkli benek modeli, tüm tırnağa uygulanabileceği gibi sadece tırnağın bir kısmına da uygulanabilir.

Daha farklı ve hareketli bir tasarım için renkli benekleri üst üste gelecek şekilde de uygulayabilirsiniz.Siyah oje ile hazırlanabilecek özel tasarımlar arasında tırnak ucu ombresi olarak da adlandırılan yukarı model de çok hoş duruyor. Hem özel günlerde hem günlük olarak çok şık duran bu siyaj oje modelini, her bayan rahatlıkla uygualayabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap