Sony Xperia 5 III tanıtıldı

Türkiye içerisinde telefonları pek tercih edilmese de Sony, yurtdışında oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Geçtiğimiz saatlerde ise kullanıcıların önüne bir yeni seçenek daha çıkardı. Sony Xperia 5 III olarak adlandırılan bu yeni model özellikleriyle dikkat çekiyor. Gelin modeli inceleyelim.

Sony’nin yeni modeli 120 Hz ekranla geliyor

Tanıtımı yapılmış olan Sony Xperia 5 III gerek ekranı gerek işlemcisi ile birçok kişinin ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Adı geçen model 6.1 inç ekran boyutuna sahipken OLED bir panele kuruluyor ve tam 120 Hz yenileme hızını bizlere sağlıyor.

Sony’nin bu yeni cihazının kalbinde ise işlemciler arasında en güçlü olarak adlandırabileceğimiz Snapdragon 888 bulunuyor. Bu işlemci sayesinde birçok mobil oyunu rahatlıkla oynayabilir birçok işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. RAM bellek tarafında 8 GB’lık bir depolama tercih edilirken dahili hafızaya baktığımızda ise 128 ve 256 GB olmak üzere iki farklı seçenek sunulduğunu görüyoruz. İşletim sistemi Android 11 olan bu yeni cihazım pil boyutu ise 4.500 mAh.

Son olarak bu modelin kamera özelliklerine baktığımızda cihazın ön tarafında 8 megapiksel öz çekim kamerası. Arka tarafında ise 12 megapiksel ana, 12 megapiksel ultra geniş açı ve 12 megapiksel derinlik algısına sahip kameralar yer alıyor.

Bunun gibi teknoloji haberlerini sayfamız üzerinden okumaya devam edebilir, hemen aşağıda bulunan yorumlar kısmından düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir