1. Ana Sayfa
 2. Oyun Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Steam’de Oyun iade Etme – Nasıl Yapılır?

Belki de yakında çıkacak bir oyunu heyecanla satın aldığınız, ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadınız. Oyunun size neden teslim edilmediğine bakılmaksızın, ödeme yaptığınız oyun için Steam’de bir geri ödeme almak ilginizi çekebilir. 

Steam’de Oyun iade Etme – Nasıl Yapılır?
0

Belki de yakında çıkacak bir oyunu heyecanla satın aldığınız, ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadınız. Oyunun size neden teslim edilmediğine bakılmaksızın, ödeme yaptığınız oyun için Steam’de bir geri ödeme almak ilginizi çekebilir. 

Steam’de satın aldığınız bir oyunu saklamak istemediğinizi düşünüyorsanız geri ödeme talebinde bulunma olanağına sahipsiniz . Steam üzerinden para iadesi almak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı şeyler var. Steam’de nasıl para iadesi alacağınızı bilmiyorsanız bilmeniz gereken her şey burada. 

Steam’de Ne Zaman Geri Ödeme Talep Edebilirsiniz?

Steam’den geri ödeme beklemek için yerine getirmeniz gereken bazı nitelikler vardır. Öncelikle, satın aldıktan sonraki 14 gün içinde geri ödeme talep etmeniz gerekir. Ayrıca oyunla sadece 2 saatten az oyun süreniz var olmalı . 

Steam, bu gereksinimleri tam olarak karşılamasanız bile, yine de geri ödeme talep edebileceğinizi söylüyor. Ancak, bu gereksinimleri karşılıyorsanız, stemde oyun iade etme şansınız yükselir . 

Steam, çok fazla para iadesi yaparak veya sistemi bir tür kişisel kazanç için kullanarak iade sistemini kötüye kullandığınızı tespit ederse, para iadesi talep etmeniz engellenebilir. 

Steam’de Nasıl Para İadesi Talep Edilir

Steam oyun iade etme talebi için şu adımları izleyin:

 1. Help.steampowered.com adresine gidin ve Steam hesabınıza giriş yapın. 
 2. Aşağı kaydırın ve Satın Alımlar’ı seçin .
 3. Steam, son altı aydaki satın alma geçmişinizi gösterecektir. Geçmişte yapılan satın alma işlemleri büyük olasılıkla iade edilmeyecektir. Hangi satın alma işlemini burada iade etmek istediğinizi seçin. 
 4. Satın almayı seçtikten sonra, bu satın alma işlemiyle ilgili ne sorun yaşıyorsunuz? Geri ödeme istiyorum’u seçin . 
 5. Sonraki ekranda, Geri ödeme talep etmek istiyorum’u seçin . Talep formu daha sonra görünecektir. 
 1. Para iadesi nedeninizi ve gerekirse oyunla ilgili yaşadığınız sorunun kısa bir açıklamasını seçerek bu formu doldurun. 
 2. Geri ödeme talebinizi tamamladıktan sonra bir onay e-postası almalısınız. 

Geri ödemeniz onaylandıktan sonra, paranızın Steam cüzdanınızda veya banka hesabınızda görünmesi yaklaşık bir hafta sürebilir. Bu nedenle, geri ödemenin göründüğünden emin olmak için hesabınıza göz atın. 

Ön Sipariş Nasıl İade Edilir

Steam üzerinden bir oyun için ön sipariş verdiyseniz ancak daha sonra fikrinizi değiştirdiyseniz Steam, oyunun yayınlanmasından önce herhangi bir zamanda ön siparişinizi iade etmenize izin verecektir. Ön sipariş üç aydan daha uzun bir süre önce verilmişse, bankanıza geri ödeme alamayabilirsiniz, ancak Steam size Steam Cüzdan kredisi sağlayabilir. 

Bir ön siparişin geri ödemesini yapmak için, bir oyunun geri ödemesi için yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz, ancak bu sefer geri ödeme istediğiniz ön siparişi seçin. 

Steam Hediye Oyunu iade Etme – Nasıl Yapılır?

Başkasına hediye ettiğiniz bir Steam oyununu iade etmek istiyorsanız, oyunu alan kişinin oyunu zaten kullanmışsa iade talebini başlatması gerekecektir. Aksi takdirde, alıcı talebi kendisi gönderebilir. 

Hediye zaten kullanılmışsa, hediyeyi alan kişi bir oyun için para iadesi yapmak için önceki bölümdeki adımları izleyerek geri ödemeyi başlatabilir. Alıcının hediyeyi kullanmadan önce nasıl iade etmesi gerektiği aşağıda açıklanmıştır:

 1. Hesaplarından help.steampowered.com adresine gidin ve Oyunlar, Yazılım vb . Seçin 
 2. Hediye verilen oyunu seçin, ardından Beklediğim gibi değil’i seçin . 
 3. Bu hediye için geri ödeme talep etmek istiyorum’u seçin . 
 4. Bu hediyenin ilk alıcısının geri ödeme talep etmesine izin ver seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin . Oyun, alıcının hesabından kaldırılacaktır.

Hediyeyi alan kişi bu adımları izledikten sonra, oyunu satın alan kişi artık son bölümle aynı adımları kullanarak hesabı üzerinden oyun için bir geri ödeme talebi gönderebilir. 

Unutmayın, yetenekli oyun için aynı kurallar geçerlidir. Yani satın alma işleminin 14 gün içinde yapılmış olması ve hediyeyi alan kişinin oyunda 2 saatten fazla oynamaması gerekir . 

Bir Oyunun Satış Fiyatı İçin Nasıl İade Edilir

Steam, bir oyun için para iadesi almanın ve ardından onu satış fiyatı üzerinden yeniden satın almanın geri ödeme sisteminin kötüye kullanılması olarak değerlendirmez. Ancak, yalnızca bu süre içinde satın aldığınız oyunlara para iadesi yapabileceğiniz için, satışın oyunu satın aldıktan sonraki 14 günlük süre içinde gerçekleşmesi gerekecektir. 

Ayrıca, para iadesini ve yeniden satın almayı düşündüğünüz oyunda yalnızca iki saatlik oyun süreniz var. Ancak, bu zor ve hızlı bir kural değildir, bu yüzden Steam’in size geri ödeme yapıp yapmayacağını görmek için yine de denemeye değer. Oyunun siz satın aldıktan sonra satışa çıktığını ve yeniden satın almak istediğinize dair iade talebinin Notlar bölümüne girebilirsiniz . 

Bunu yapmak için tek yapmanız gereken oyun için geri ödeme talep etmek ve gereksinimleri karşıladığından emin olmaktır. Para iadesi aldığınızda, oyunu satışta yeniden satın alabilirsiniz. Bunu yapmak için oyunların iadesi için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

Steam’de Bir Oyunun Geri Ödemesi

Steam, para iadesi politikasında oldukça gevşek ve bunu yeni oyunlar satın alırken risksiz bir his uyandırmak için yapıyorlar. Bu iyi bir uygulamadır çünkü birçok oyun çok fazla yutturmaca toplayabilir ve daha sonra piyasaya sürüldüğünde eksik sunabilir. 

Oyununuz Steam’in gereksinimlerini karşıladığı ve iade sistemini aşırı kullanmadığınız sürece, Steam’de oyununuzu iade etmekte sorun yaşamazsınız ve gerekirse bu kadar basit bir işlem olduğunu bilerek yeni oyunlar satın alma konusunda daha iyi hissedebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap