1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Türk YouTuber’lara Hapis İstemiyle Dava Açıldı!

Türk YouTuber’lara Hapis İstemiyle Dava Açıldı!
0

Geçtiğimiz yıl Vodafone Park’ta Chelsea ve Liverpool arasında oynanan UEFA Süper Kupa Final maçında hepimizin kınadığı saçma bir olay yaşanmıştı. Süper Kupa Finali maçında sahaya atlayan ”Deli mi ne?” kanalının sahibi Fester Abdü ve onun yanında ona destek olan 3 arkadaşı hakkında hapis istemiyle dava açıldı. Peki Türk YouTuber’lara hapis istemiyle açılan davanın sebebi ve detayları ne? Detaylar yazımızda..

”Deli mi ne?” kanalına ve diğer 3 kanala dava açıldı

Geçtiğimiz sene Chelsea ve Liverpool arasında oynanan, 90 dakikası 1-1 sonuçlanan, uzatma devresinin de 2 – 2 sonuçlandığı bu maçta Türkiye’yi bütün dünyaya kötü olarak tanıtan YouTuber‘ların yaptıkları yanlarına kar kalmadı.  ”Deli mi ne?” kanalının sahibi Fester Abdü lakaplı Ali Abdülselam Yılmaz ve  ‘Unlost‘ kanalıyla bilinen Cantuğ Özsoy, YouTuber Emre Durmuş ve Furkan Yaman da bu saçma olayın içinde yer alan isimlerdi. Sponsor ile maça davet edilen bu YouTuber‘ler yaptıkları ile hem güvenlik görevlilerini zor durumda bırakmış hem de bütün dünyaya Türkiye‘yi kötü göstermişlerdi.

Türk YouTuber’lara Hapis Davası Açıldı!

Vodafone Park’ta yaşanan bu olay sonrasında, sorumlular hemen gözaltına alınmışlardı ve bir şekilde ‘Futbol Müsabakalarından Men’ cezası alarak serbest kalmayı başarmışlardı. Şimdi bu isimlerin önünde daha farklı bir dava var. Olayın sorumlusu olan 4 kişiye, ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ kanunundan dava açılıyor. Davanın istemi ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapis. Davanın ne zaman görüleceği ya da ne zaman sonuçlanacağı en azından şimdilik bilinmiyor.

”Deli mi ne?” Özür Dilemişti

Sahaya atlayan kişi olan ”Deli mi ne?” kanalının sahibi Fester Abdü, olay sonrasında herkesten özür dileyip, bu olayı aklında olmadan maçın anlık heyecanına kapılarak yaptığını söylemişti. Kimi kesimler onu affetse de kanalı büyük bir takipçi kaybına uğramıştı. Şimdi ise bu olayın tekrardan gündeme gelmesi ona yeniden zarar verebilir.Bizler TeknoSitesi olarak bu olayı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Ülkemize zaten ender olarak gelen bu karşılaşmalarda bu tarz olayların yaşanması ülkemize fazlasıyla zarar vermekte. Bu olayın sorumlularının daha ağır cezalandırılması gelecekte bu tarz olayları önleyecektir.Peki sizler bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap