1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Umumi Tuvaletlerde Hijyen İçin 11 Sağlıklı Bilgi!

Umumi tuvaletlerde hijyen çok önemlidir. Umumi tuvalet, ziyaret etmemiz gereken en temiz veya en hoş yer değildir, ancak bazen koşullar ihtiyacımız olacak şekilde gelişir.

Umumi Tuvaletlerde Hijyen İçin 11 Sağlıklı Bilgi!
0

Umumi tuvaletlerde hijyen çok önemlidir. Umumi tuvalet, ziyaret etmemiz gereken en temiz veya en hoş yer değildir, ancak bazen koşullar ihtiyacımız olacak şekilde gelişir.

Umumi tuvaletler birçok insan tarafından kullanılmaktadır ve sonuç olarak burada çok sayıda bakteri ve mikrop birikmektedir. Hayatı nasıl kolaylaştırabilir ve evin dışındaki tuvaletleri rahatça nasıl ziyaret edebiliriz? Umumi tuvaletlerin nasıl kullanılacağına dair çoğumuzun bilmediği bazı kurallar var. Örneğin, ilk durak diğerlerinden daha temizdir .

1. En temiz durağı kullanın.

Tuvalete giderken en temiz görünen kabini seçmeye çalışın. Bu arada, birçok insanın ön kapıdan daha uzak olan tezgahları tercih etmesi ilginç. Öyleyse bir numaralı duraklara daha yakından bakın – belki bu daha iyi bir seçim olacaktır.

2. Eşyalarınızı tuvalet zeminine koymayın.

Umumi tuvaletlerde hijyen için zeminine hiçbir şey koymayın. Ayakkabılardan gelen mikroplar ve kir eşyalarınıza aktarılacak ve sonunda ellerinize geçecektir. Çantanız en iyisini hak ediyor! Kancaya asın.

3. Kendi koltuk koruyuculara sahip olun.

Klozet kapağının tuvalet kağıdı ile kapatılmasına gerek yoktur. Özellikle kendi koltuk koruyucunuz varsa. Örneğin burada birçok mağazada bulunabilirler . Kullandıktan sonra hemen atın. Bu tür koruyucular tek kullanımlıktır.

4. Akıllıca yıkayın.

Açık nedenlerden dolayı, yıkama düğmesinde birçok mikrop vardır. Parmağınızı tuvalet kağıdına sarın ve sifon düğmesine basın. Umumi tuvaletlerde hijyen kağıdı hemen çöp tenekesine veya doğrudan tuvalete atın. Çabuk tuvaletten uzaklaşın ve duraktan çıkın.

5. Ellerinizi sıcak suyla yıkayın.

Ellerinizi sıcak suyla yıkayın çünkü mikroplarla etkili bir şekilde savaşır. Mümkünse sabun kullanın. Ellerinizi en az 20 saniye su altında tutun.

6. Ellerinizi kağıt havluyla kurulayın.

Umumi tuvaletlerde hijyen , ellerinizi sıcak hava ile kurutmayın. Mikropların nemli ve sıcak bir ortamda geliştiğini unutmayın. Kağıt havlu olan bir makine aramak daha iyidir ve birçok tuvalete yerleştirilmiştir. Elinizde yeni bir havlu olduğundan dikkatlice emin olun.

7. Kapı koluna kağıt havlu veya tuvalet kağıdı olmadan dokunmayın.

Kapı kolları aynı zamanda mikroplar için bir üreme alanıdır. Bir günde ne sıklıkla dokunulduğunu düşünüyorsun? Kesinlikle. Bu yüzden tuvaleti terk etmeden önce tuvalet kağıdı veya kağıt havluyla kendinizi silahlandırın. Kapı kolunu kağıtla sarın ve odadan çıktıktan sonra kağıdı hemen çöp kutusuna atın.

8. Dezenfektan kullanın.

Umumi tuvaletlerde hijyen elleriniz için dezenfektanı her zaman yanınızda bulundurun. Tuvalete gittikten sonra, yemekten önce ve toplu taşıma ile yolculuktan sonra faydalıdır. Dezenfektan sadece eczaneden değil, süpermarketten de satın alınabilir.

9. Her zaman kendi tuvalet kağıdınız veya ıslak mendiliniz olsun.

Hayat tahmin edilemez. Kim bilir? Belki umumi tuvaletin kağıdı biter. Tedbirli olmak ve bu tür durumları önceden tahmin etmek daha iyidir. Bu yüzden çantanızda veya evrak çantanızda biraz tuvalet kağıdı veya daha da iyisi ıslak mendil taşıyın.

10. Yönetime kirli umumi tuvaletlerden bahsetmekten çekinmeyin.

Modern şirketler temizlik hizmetleri ve temizlikle ilgilenir. Bu nedenle, bir sorun olup olmadığını onlara söylemekten çekinmemelisiniz. İddianız şirketin daha iyi olmasına yardımcı olacaktır. Kimsenin tıbbi hizmete ihtiyaç duymasını istemiyorlar.

Bonus: Bebeğiniz varsa

Çocuğunuz henüz bebekteyse ve bezini değiştirmek istiyorsanız, daima aşağıdaki malzemeleri çantanızda bulundurun:

  • Hassas cildinin alt değiştirme masasının çıplak yüzeyine değmemesi için bebeğin altına konulabilen bir bebek bezi
  • Islak mendil
  • Antiseptik

Anahtar kelimeler : Umumi tuvaletlerde hijyen , umumi tuvaletten korona bulaşır mı , tuvalette hijyen kuralları , tuvaletten hastalık bulaşması , tuvalet temizlik adabı , tuvalette hijyen

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap