1. Ana Sayfa
 2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Yüz Beyazlatma

Yüz bakımı herkes için çok önemli olan bakımdır. Yüzün beyazlamasını isteyenlere özle hazırlanan makalemizden fayda alacaksınız.

Yüz Beyazlatma
0

Yüz bakımı herkes için çok önemli olan bakımdır. Yüzün beyazlamasını isteyenlere özle hazırlanan makalemizden fayda alacaksınız.

Yüz bölgesinde adeta botoks etkisi oluşturan maskeler cildi beyazlatmakla cildin rengini açmak için faydalıdır.Doğal ve bitkisel kürlerde bu süreç için yardımcınız olur. Doğal ve parlak bir cilt için kesinlikle bakım yapmak gerekir. Doğal ve yapay olmayan kil maskesi ve benzeri olan ürünler, havyar özü içerikli olmasından kaynaklı cildin rengini açar.Cildi pis görünümden uzaklaştırmak için kesinlikle temizleme jelleri kullanınız. İlgili yazı dizisi yüz beyazlatma hakkında bilgi verecek niteliktedir. Şimdilerde çok moda olan pirinçle yüz beyazlatma yöntemi aslında görüldüğü adar etkili değildir.Pirinç unu kullanarak cilt beyazlığı elde edilir. Pirincin kendisi kullandığınız zaman sonuç alamayabilirsiniz.  Aşağıda yüz beyazlatma yöntemleri, hakkında bilgiler verilmektedir.

Cildi Düzgün Yıkamak

 • Yüz beyazlatmak için bolca yüzü yıkamak gerekir. Temiz su ile her gün yüzünüzü temizleyiniz. Makyajlı bir şekilde asla uyumayınız. Cildi yıkarken mutlaka beyaz saf ısırgan özlü sabun kullanınız. Yüzü sabunlarken yuvarlak dairesel hareketlerle el ile masaj yaparak yıkama yapınız.

Çil ve Leke Giderici Serum Kullanmak

 • Yüzdeki dokuları pürüzsüz hale getiren maskeler ya da serumlar aynı zamanda cilde ışıltı kazandır. Yüzde kahverengi olan çilleri yok etmek için leke açıcı serum kullanınız.

Limon suyu ve soda

 • Yüz beyazlamanın en ideal yolu limon suyu kullanmaktır. Limon suyu cildin rengini kısa sürede açan en etkili kaynaktır. Limon suyu ve karbonat karışımı faydalıdır. Cilde soda sürmek kirli ciltler için idealdir. Soda cilde canlılık kazandırır.

Peeling Etkisi Yapan Yüz Temizleme Jelleri

 • Cildi her gün temizleme jelleri ile derinlemesine temizlemek gerekir. Temizleme jelleri cilde peleng etkisi yapar. Cildin derisine nüfus eden kirleri anında yok ederek çok fazla parlak cilt elde etmenizi sağlar. Cildin sıkılaşması ve kırışmasını önlemek için mutlaka her akşam cildi temizlemek gerekir.
 • Bal içerikli olan sabunlar yüz kırışıklığını yok eder. Cildin çok daha fazla genç görünmesini sağlar. Ballı sabun ciltteki sivilcelerin kurumasını ve lekelerinin yok edilmesini sağlar. Havyar özü ciltteki şikâyetler için çok idealdir. Tüm seçkin eczanelerde satılan sabunlar cilt temizliği için etki eder.
 • Doğal ve yapay olmayan kil maskeleri de cildi beyazlatmak için idealdir. Kil maskesinin de dışına aşağıdaki malzemeler yüz beyazlatma maskesi için oldukça idealdir. Kil maskesi krem kullanmak yerine çok ideal olan maskedir. Peeling uygulamasından ve sabun ile yüzü yıkadıktan sonrası kullanmak gerekir.
 • Aspirin ve limon cilt rengini kısa sürede açar. Yüzdeki kirli olan bölgelere pamuk yardımı sürülerek uygulanan içeriktir. Aynı zamanda içine biraz daha karbonat eklenir. Biraz da limon ekleyiniz. Ferahlayan bir cildiniz olmasını istiyorsanız mutlaka limondan fayda alınız.
 • Lazer içerikli olan maketinlerdi bir tür yüz beyazlatma işi gerçekleştirir. Belirli ısıda olan makine buhar yöntemi uygulasak yüzüne atış yöntemi sağlar. Buharlı çalışan makine yardımıyla cilt lekeleriniz yok olarak cilt lekelerinin renk açılır. Makinenin kullanımı her cilt tipi için uygun olmaz.

Yüz beyazlatma kremi kullanmak yerine ilgili uygulamayı yapmanız gerekir.

 • Havyar özü
 • Orijinal havyar özü maddesi
 • Çok az vazelin
 • Yoğurt
 • 1 limon suyu

Son zamanlarda herkes tarafından çok sevilen doğadan gelen mucizelerin içerikleri ile üretilen siyah maskeyi kullanınız. Bu süreçte bolca yoğurt ve peynir gibi süt ürünlerini tüketiniz.

İlginizi Çekebilir
gri-sa-erkek.jpg

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap