1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Askıda Fatura Uygulaması Başlatıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir uygulama kuruldu. Askıda Fatura Uygulaması Başlatıldı!

Askıda Fatura Uygulaması Başlatıldı!
0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir uygulama kuruldu. Askıda Fatura Uygulaması Başlatıldı!

Dünya genelini etkisi altına almayı başarmış olan Corona Virüsü Salgını sebebiyle herkes zor günler geçirmektedir. Bundan ötürü İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahipleri ile hayırseverleri bir araya getirecek olan bir uygulama ortaya çıkardı. Askıda Fatura Uygulaması sayesinde ihtiyaç sahiplerine yardım edilebilecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklama da askıda fatura uygulaması başlatıldığını belirtti.

Askıda Fatura Uygulaması Başlatıldı!

Sosyal yardımlaşma olarak da nitelendirilebilecek olan uygulama salgın sebebiyle evde kalmak zorunda olan ya da işinden ayrılan vatandaşlarla dayanışma amacıyla kurulmuştur. Ekrem İmamoğlu:“İstanbul genelinde yaşamını günlük gelirle kazanmak zorunda olan milyonlarca insan hemen hemen iki aydır çalışamıyor, evlerine ekmek götüremiyorlar. Hal böyle olunca hayat her geçen gün daha da zor hale geliyor. Bu uygulama sayesinde dayanışmayı daha çok güçlendirecek, her gün on binlerce aileye gıda yardımı, nakdi destek vereceğiz.” dedi“İstanbul’da hayatını günlük gelirle kazanan milyonlarca insan neredeyse iki aydır çalışamıyor. Evlerine ekmek getiremiyorlar. Hayat her geçen gün zorlaşıyor. Bu tablo, bize dayanışmayı daha da güçlendirmemiz gerektiğini gösteriyor. İBB olarak, her gün on binlerce aileye gıda yardımı, alışveriş kartı yardımı ve nakdi destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Askıda Fatura Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı taradından yapılan açıklamaya göre:İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenmiş olan aileler İstanbul Büyükşehir Belediyesinin internet sitesine girecek. Karşısına ilk çıkan askıda fatura yazan yere tıklayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine bağlı olan İSKİ ve İGDAŞ’a ait su ve doğalgaz faturalarının bilgisini buraya yazacaktır. Maddi durumu kötü olan vatandaşların faturalarını ödeyerek hayır yapmak isteyen İstanbulluların su için farklı fiyat aralığında, gaz için farklı fiyat aralığında fatura ödeme talebinde bulunabilecektir.Askıda Fatura uygulamasıyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.askidafatura.ibb.gov.tr sitesine giriş yapabilirsiniz.Eğer siz de bir ihtiyaç sahibine yardım etmek istiyor fakat nerede olduğunu ya da nasıl yardım edeceğinizi bilmiyorsanız bu uygulama tam size göre. İsteğinize göre yardım edebileceksiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap