1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

BAKE Coin Nedir ? Geleceği Ne Olur ? 2023 Yorumları

Merhabalar, bugün merkeziyetsiz bir borsa olan Bakery Swap platformunun coini olan BAKE Coin hakkında bir şeyler yazmak istedim. Kripto dünyası ile birlikte hayatımıza giren merkeziyetsizlik kavramının borsa açısından somutlaşmış hali diyebilirim. Haydi başlayalım.

BAKE Coin Nedir ? Geleceği Ne Olur ? 2023 Yorumları
0

Merhabalar, bugün merkeziyetsiz bir borsa olan Bakery Swap platformunun coini olan BAKE Coin hakkında bir şeyler yazmak istedim. Kripto dünyası ile birlikte hayatımıza giren merkeziyetsizlik kavramının borsa açısından somutlaşmış hali diyebilirim. Haydi başlayalım.

BAKE Coin Nedir ?

Bakery Swap platformu merkeziyetsiz bir takas borsası dersem tam tarif etmiş olurum. Binance Smart Chain üzerinde çalışan ve akıllı kontrat mantığı ile çalışan bir coin alışveriş mekanı diyeyim. Bu sistem üzerinde kullanılan sistem coini ise BAKE Coin oluyor. Sadece alış-satış işlemi değil aynı zamanda staking yani pasif gelir elde edebiliyorum. Veya tokenlerin belirli bir kısımlarını likitide havuzlarında kilitleme yapabiliyorum. Yine farklı yiyecek isimleri olan farklı havuzlarda gelir elde edebiliyorum. Ayrıca bu platform içinde NFT alışverişi yapabiliyorum. Aynı zamanda sistemde olan küçük oyunları oynarak gelir elde edip, NFT kazanabiliyorum. Daha detaylı incelemek isteyenler için whitepaper linkini buraya bırakıyorum.

Neden BAKE Coin ?

Öncelikle merkeziyetsiz olması bana göre çok avantajlı, patron yok, kontrat var. Ödünç alma, staking, takas gibi her türlü alternatif var. KYC doğrulaması adı altında tüm bilgilerimi vermek zorunda değilim. Sadece akıllı cüzdanım ve kontrat numaram var. Bundan dolayı çok pratik ve hızlı. Açık kaynak kodlu çoğu uygulama ile entegre çalışması var. DEFI zaten başlı başına bir devrim gibi geliyor bana. Bu tip borsa oluşumları yatırım bankaların sonunu getirecek diye düşünüyorum. PancakeSwap ve UniSwap şu anda çok popüler. BakerySwap’ta bu yolda ilerleyecek diye düşünüyorum. Ayrıca %0,30’luk yapılan kesintinin %0,25’luk kısmı hold eden yatırımcılara tekrardan dağıtılıyor. Bu çok yüksek bir oran diye düşünüyorum.

BAKE Coin Geleceği Ne Olur ?

Binance Smart Chain ağında olması sebebiyle avantajlı olacağını düşünüyorum. Etherium ağı ve UniSwap yüksek komisyonları sebebiyle artık ulaşılamaz oldu. BSC bu anlamda çok avantajlı oluyor. Bu da BSC ağının büyümesi ve talep görmesi demek. Bundan dolayı BakerySwap’ta ilerleyen günlerde daha da hacimlenecek diye umut ediyorum. Aynı zamanda NFT marketinin olması ve Gaming sektörü için bir şeyler yapması bana gayet mantıklı geldi. 1 milyar market hacmi hedefi koymuşlar kendilerine. Bu rakam bana göre çok mantıklı. Şu anda piyasa değerleri 387 milyon dolar ve 289 milyon tokenin hepsi dolaşımda. Aynı yakın arza sahip (246 milyon) PancakeSwap coini olan CAKE’in piyasa değeri 3 milyar dolar. Yani 10 katı. Buradan bir yere varmak mümkün olabilir diye düşünüyorum:)

Son söz;

Yakın değerlere sahip rakibinin piyasa değeri olarak 10 kat altında olmak kabul edilebilir bir şey değil düşünüyorum. Dip olarak gördüğü fiyat 1 $ ve şu anda 1,25$’dan işlem görüyor. Yani binance borsasındaki dibine çok yakın. Zirvesi 8 $ ve er yada geç oraya ulaşacağını düşünüyorum. Proje hayal değil ve aktif olarak kullanılan bir borsa. Daha bir yıllık bir proje ve zamanla değerleneceğini düşünüyorum. Geleceği olan coinler listeme ekliyorum ve sepete bir miktar ekleme yapıyorum.Herkese bol kazançlar dilerim, vesselam:)Son yaptığım turizm projesi tokeni olan ARV Coin ile ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.Son günlerin popüler coini COS Coin incelememe de buradan ulaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap