1. Ana Sayfa
  2. Manşet
Trendlerdeki Yazı

Fps Drop Neden Olur?

Fps drop neden olur, nasıl düzeltirim ne yapmam gerekiyor gibi sorularınızın tüm cevabı bu yazımızda. Hemen tıkla öğren!

Fps Drop Neden Olur?
fps-drop-neden-olur
0

Fps drop neden olur, nasıl düzeltirim ne yapmam gerekiyor gibi sorularınızın tüm cevabı bu yazımızda.

Fps drop problemi oyun oynayan birçok kişinin temel problemlerinden biridir. Bu sorun oyunlarda kısa kısa takılmalar yaşanmasına neden oluyor. Bu takılmalar ise oyuncuların oyun içi performansını yüksek derecede etkiliyor.

Fps Drop Nedir?

Fps drop oyun oynarken yaşayabileceğiniz anlık fps düşüşü demektir. Bu düşüş oyunu oynamanızda problem yaratabiliyor hatta oynamanıza engel olacak duruma da gelebiliyor. 90 fps ile oynadığınız bir oyunda fps 20 ye kadar düştüğünde oyunda kasmalar meydana geliyor. Yani oyunda drop yaşamış oluyorsunuz.

cs go fps drop

Fps Drop Oluşumunun Nedenleri

Fps Drop oluşumunun birçok nedeni vardır. Eğer drop sorununu tüm oyunlarda yaşıyorsanız bilgisayarınızın sistemi ile oyun sistem gereksinimlerini karşılaştırmalısınız. Bilgisayar sistemi oyun sisteminin gereksinimlerini karşılamadığında drop sorunu yaşanıyor.

Fps Düşüşünün Sebepleri

Ağ bağlantınızın kötü olması drop sorununa neden olabiliyor. Eğer internetinize Wİ-fi ile erişim sağlıyorsanız yüksek grafikli oyunlarda kasılmalara neden olur. Ethernet kablosuyla bağlanılan ağ daha sorunsuz oyun oynamanızı sağlıyor.

Hard diskinizin zarar görmesi de fps düşüşüne neden olabiliyor. Üzerinde çizik varsa veya bir virüs bulaştıysa fps düşüşü yaşanıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap