1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Gri Saç Erkek

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından en popüler olan saç renklerinden birisi de gridir. Bu saçın moda olmasının nedeni ise hem estetik durması hem de farklılığını belli ederek tarz oluşturmasıdır.

Gri Saç Erkek
0

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından en popüler olan saç renklerinden birisi de gridir. Bu saçın moda olmasının nedeni ise hem estetik durması hem de farklılığını belli ederek tarz oluşturmasıdır.

Çeşitli yollarla gri rengini elde edebilmek mümkündür. Bu yolların en bilineni oryal (orial) ile saç rengi koyu olan saçları sarı olana kadar açmaktır. Bu işlemi uygulayarak saçı griye çevirmenin ilk aşaması tamamlanmış olur. Başka bir yol ise saçın belirli yerlerini ombre veya blaj yaparak tutam tutam saçı gri yapmak en kolayıdır. Saçın tamamını gri yapmaktansa bir bölümünü yapmak daha basit ve ucuza mal olan bir durumdur.

Uzun saçlı kadınların saçlarının tamamını gri yapmak erkeklerin saçlarını gri yapmaktan daha zordur. Günümüzde erkekler de kadınlar kadar bakım ve güzellikleri ile ilgilenseler bile saç konusunda en çok işlem gören saç: kadınların saçıdır.Bir kadının saçı ne kadar kimyasal işlem görmüşse o kadar da yıpranmaya mahkumdur demektir.

Erkeklerin ise genel olarak kısa saç kullanmalarından ve saçın tamamının değil de bir kısmının işlem görmesinden dolayı bu konuda daha şanslıdırlar.Erkek gri saç modası genellikle siyah gri saç olarak kendini göstermektedir. En çok siyah saça uygulanan bu yöntem ile çoğu kişinin amacı hem beyazlarını kapatmak hem farklı bir hava kazandırmaktır.

Ne yazık ki siyah saçın üzerine uygulaması kolay olan bu erkek gri saç boyası, beyaz saçların üzerine daha zor uygulanmaktadır. Bakır ve kızıl saçların üzerinde ise tam bir gümüş grisi elde etmek için de açıcı ile güzelce açma işlemi gerekmektedir.

Gri Erkek Saç Modelleri

Saç modeli denince akla ilk gelenler yine kadınlar olsa da erkekler içinde bu modeller çeşitlilik göstermektedir. Hem kadınların hem erkeklerin bu konu da ortak alanları olan modeller, uzman kişiler tarafından yüzü en çok yakışan şekillerde uygulanmalıdır. İşin ehli olmayan kişiler, hem saçın yapısını bozabileceği gibi hem de kötü bir saç ile ortalarda dolanmamızı sağlayabilir.

Saça uygun model seçmedeki en büyük etken: yüz şeklidir. Her yüz uzun saçı kaldıramayacağı gibi kısa saçı da kaldıramaz. Genellikle küçük yüzlerin en çok tercih ettiği saç: kısa saçlardır. Bunun aksine ihtişamlı ve büyük bir yüze sahip kişiler ise uzun saçları tercih etmektedirler.

Model seçimindeki diğer etkenler ise çene yapısı, kulak yapısı, elmacık kemikleri ve alın genişliğidir.2017 yılının en çok tercih edilen erkek saç modelleri ise şunlardır: taper fade, düşük fade, mid fade, skin fade, yüksek fade, undercut, disconnected, pompadour, quiff, comb over, slicked back, fringe, faux hawk, spiky, top knto, man bun

Bu modeller arasından fade olarak adlandırdığımız modelde saçlar alnın önüne dalgalı olarak dökülmekte ve ense kısmı kısa olmaktadır. Bu tarz kesimlerde alına dökülen saçlar griye boyanarak veya ombre yapılarak tarz yaratılır. Undercut saç modelinde de saçın sağ veya sol yüzeyinden belirli bir kısmı kazıtılarak, geri kalan saçlar ise kazıtılmış olan yerin aksi yönüne yatırılır.

Yatırılmış olan saçların yine uçları veya aralarından bir bölüm boyanarak farklı bir hava katılabilir. Bu kısa saçların yanında man bun adlı uzun saç modelinde ise saçın ön kısmından bir tutam alınarak boyanır ve geri kalan saçlar siyah ve tonlarında kalarak bir tezatlık ile bütünlük yaratılır. Bu boyama işlemleri evde kişisel çaba ile yapılabileceği gibi kuaförlerde de yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap