1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Hibrit Eğitim Sistemi Nedir

Üniversitelerde hibrit eğitim sistemi açıklanmasının ardından öğrenciler tarafından uzaktan eğitim araştırılmaya başlandı. Çevrimiçi eğitime ek olarak sunulan peki hibrit eğitim sistemi nedir

Hibrit Eğitim Sistemi Nedir
0

Üniversitelerde hibrit eğitim sistemi açıklanmasının ardından öğrenciler tarafından uzaktan eğitim araştırılmaya başlandı. Çevrimiçi eğitime ek olarak geleneksel eğitimi desteklemek amacıyla sunulan peki hibrit eğitim nedir.

Bahar dönemi eğitimi desteklemek amacıyla ve verimliliği arttırmak amacıyla çevrimiçi hibrit eğitim modeli başlayacaktır. Sade tanımıyla geleneksel eğitimin verimliliği arttırmak amacıyla çevrimiçi eğitime geçilmiştir.

Hibrit eğitim sistemi nedir sorusuna ait YÖK tarafından yapılan duyuruya ulaşmak için tıklayın

Hğbrit eğitim sistemi nedir

Hibrit Öğrenme Karışık Öğrenme (Hibrit Eğitim Sistemi)

Öğrenme en sade tanımıyla eğitim sisteminin teknolojik materyallerin kullanılması olarak tanımlayabiliriz. Verimliliği artırmak amacıyla teknolojik materyallerin, bilinen harmanlanmış öğrenme en sade yöntemdir.

Hibrit eğitim sistemi nedir konularına ait diğer örnekler için sitemizi dolaşabilirsiniz.

Eğitimi desteklemek amacıyla teknolojik materyallerin kullanılması olarak düşünülmemelidir. Bahar döneminin eğitim nasıl olacak sorusunun cevabı eğitim öğretim öğrenme ortamlarında kurumun verimliliğini arttırmak amacıyla öğrenme geleneksel eğitimi desteklemek istenmiştir.

Hibrit eğitim sistemi Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kamuoyuna duyurulan eğitim modelinin adıdır. Üniversitelerin bahar dönemi için düşünülen bu model kamuoyunda hibrit eğitim olarak anılmaktadır.

Geleneksel eğitim öğretim modelini geride bırakacak olan hibrit eğitim modeli nedir soruları öğrenciler tarafından arama motorlarında aranmaya başlandı.

Deprem felaketi nedeniyle alınan bu karar eğitimciler tarafından halen tartışılmaya devam ediyor. Üniversite yurtlarının depremzedelere verilmesi düşünülen sistemde sonucun ne olacağı merakla bekleniyor.

Özgün eğitim ile kıyaslanmayacak olan hibrit eğitim modeli açıklandığı ilk günden tartışmalara neden olmaya başladı. Umarız ki kötü günleri geride bırakacak olan ülkemiz gelecek eğitim döneminde tekrardan yüz yüze eğitime dönüş sağlarlar.

Türk milleti olarak deprem felaketinin yaralarını tek yürek olarak sararak, yeniden eski günlerdeki gibi öğrencilerin kampüslerde eğitime başlamasını yürekten diliyoruz.

Hibrit olarak anılan eğitim sisteminin ne getireceği belli olmaz ama eğitim öğretimin eski geleneksel eğitime göre biraz daha keyifsiz olacağı maalesef aşikar.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap