1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Hosting Nedir? Linux Mu Windows Hosting Mi?

Hosting Nedir? Linux Mu Windows Hosting Mi?
0

Hosting bir internet sitesinin kurulabilmesi için internet ağı üzerinde sitenizin dosyalarının barınması için gerekli olan web alanıdır. Günümüzde hosting satışı yapan pek çok site kurulmaktadır ve bu siteler sizlere farklı paket seçenekleriyle sitenizin boyutuna göre farklı hosting çeşitleri ve boyutları almanıza izin vermektedir. Yeni kurulan ve küçük çaplı siteler için hosting fiyatları oldukça uygun olurken siteniz büyüdükçe, ziyaretçi sayınız arttıkça ve sitede barınmakta olan dosya sayısı da artış gösterdikçe artık eski hostinginiz sizlere yetersiz gelebilmektedir.

Windows Hosting Nedir?

Her web sitesinin farklı kod dizilişi ve yapısı olabilmektedir. Eğer bir site asp, asp.net , Microsoft SQL gibi yazılım dillerini kullanarak oluşturulmuş ise bu sitenin barındırılması gereken web alanı Windows Hosting olmalıdır. Windows Hosting üzerinde php yazılımı kullanılması tavsiye edilmez.

Linux Hosting Nedir?

Web siteni hazırlanırken kullanılan yazılım dili eğer php ise Linux Hosting kullanılmalıdır.  Php yazılımlarında bazen ekstra eklentiler ve özellikler gerekli olduğundan dolayı Linux üzerine bu eklentiler rahatlıkla kurulabilmekte ve kişiselleştirme bakımından Windows Hosting’den daha fazla özelleştirmeye sahip olması sebebiyle php yazılımları Linux Hosting’e kurulmalıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap