1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

İnsan Vücudunun Yaptığı Sıradışı 10 Davranış!

İnsan Vücudunun Yaptığı Sıradışı 10 Davranış! Bugünün bilimsel keşifleri pek çok şeye ışık tutarken, bilimsel bir dergide okuyabileceğimizden daha gerçekçi görünen fantastik filmler de var.

İnsan Vücudunun Yaptığı Sıradışı 10 Davranış!
0

İnsan Vücudunun Yaptığı Sıradışı 10 Davranış! Bugünün bilimsel keşifleri pek çok şeye ışık tutarken, bilimsel bir dergide okuyabileceğimizden daha gerçekçi görünen fantastik filmler de var.

Sadece insan vücuduyla ilgili şeyler hakkında konuşsak bile yeni bir süper kahraman karakter için ilham kaynağı olabilirler. Burnumuzla tatmak mı? Süper hızlı bir göz? Bunların hepsi gizli süper güçler olarak kabul edilebilir.Kızloji.com insan vücudunun yaptığı sıradışı davranışları sizler için derledi.

Pinokyo etkisi

Pinokyo bazı gerçek kanıtlara dayanıyor gibi görünüyor. Yapılan bir araştırmada biz yalan söylediğimiz zaman, tam anlamıyla yüzümüze yansıdığı doğrulandı. Yalan söylediğimizde burunlarımızın ve göz çevremizin sıcaklığı artar ve aslında ısınırlar.

Kahkaha atmak baş ağrısını keser

Halk arasında yaygın olarak gülmenin sağlığınız için iyi olduğuna inanılırken, bu inancın kesinleşmesi için son zamanda bir çok araştırma yapıldı. Ve araştırmalar bize gülme eyleminin baş ağrımızı dindirme etkisi olduğunu açıkladı.

Kulak kiri temizleyici görevi görür

Birçoğumuz her zaman hijyenik nedenlerle kulak kirinin günlük olarak temizlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ancak bilim , işlerin tam tersi olduğunu kanıtlıyor. Kulak kiri kulak kanalımızı kendisi temizler ve enfeksiyonlardan korur. Onu çıkarmak bize yarardan çok zarar verir, bu yüzden onu sadece kulak yüzeyinden temizlemek daha iyidir.

Saçımız ne zaman uyuduğumuzu bilir

Saç köklerimiz aslında uyku alışkanlıklarımız hakkında çok şey söyleyebilir. Araştırmacılar , uyku alışkanlıklarımızı oluşturan 24 saatlik periyodu izliyor. Sadece foliküllerimizdeki hücreleri kullanarak, bir gün uyku bozukluğu olan hastalara yardım etmek mümkün olabilir.

Vücudumuz öğle yemeğinden sonra kestirmek ister

Bunun öğle yemeğinde yediğimiz yemeğin kendisiyle hiçbir bağlantısı yok. Bunun nedeni vücudumuzun saatinde gizlidir. Biyolojik ritmimiz uyanmamızdan 7 ila 9 saat sonra belirli uyarı sinyalleri gönderir ve bu sinyaller bizi uykulu hissettir.

Göz kırpmak motor görevi görür

Uyanık olduğumuz saatlerin yaklaşık 44 dakikasını (bir günde) göz kırpma nedeniyle gözlerimiz kapalı olarak geçiririz ve bizim için gerçekten önemli bazı işlevleri vardır. Sadece gözleri nemli tutmakla kalmaz ve yabancı cisimlere karşı korur, aynı zamanda dinlenmemize de yardımcı olur. Beynimiz de gücü kapatmak için o küçücük kapanma anını kullanır.

Midemiz bağışıklık sistemimizi korur

Bağışıklık sistemimiz sağlığımız için çok önemlidir ve tüm dış tehditlere karşı savaşmamıza yardımcı olur. Bununla birlikte, biraz ek yardıma da ihtiyacı var. Ve midemizin girdiği yer burasıdır – mide asidi yediğimiz gıdada vücuda giren mikropların çoğunu durdurur.

Gözlerimiz vücuttaki en hızlı kasa sahiptir

Vücudumuzdaki en hızlı hareket eden kas, gözlerimizdeki orbikularis oculi’dir. O kadar hızlı ki Guinness Dünya Rekorları’na girdi. Bunlardan 2 tane var, her gözümüzde ve göz kapaklarının kapanma hareketini kontrol ediyorlar. Bir nesne gözümüze dokunmaya çalışırsa, gözü 100 milisaniyeden (0,1 saniye) daha kısa sürede kapatır.

Vücudumuzun her yerinde “amortisörlerimiz” var

Bilim adamları, vücutta bizim için bir “amortisör” işlevi gören moleküler yapıyı keşfettiler. Araştırmacılar, bu bulgunun, vücudumuzun pek çok hareketli parça ile etkileşimi nedeniyle parçalanmadan canlı dokumuzu nasıl barındırdığı sorusuna ışık tuttuğunu söylüyorlar.

Burnumuz da tat algılamadan sorumludur

Aslında koku duyumuz, tattığımızın yaklaşık% 80’inden sorumludur. O olmadan sadece tatlı, tuzlu, ekşi ve acı hisleri tadabiliriz. Diğer tüm tatlar aslında kokudan gelir. Bu nedenle, üşüttüğümüzde ve burnumuz tıkandığında çoğu yiyecek tatsız görünür.Başka hangi alışılmadık bedensel özellikleri duydunuz?İnsan vücudunun yaptığı , insan vücudu , kahkaha atmak , pinokyo etkisi , kulak kiri , göz kırpmak , öğle yemeği

İlginizi Çekebilir
sade-g-z-makyaj-.jpg

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

SanalTus.Com Administrator

Yorum Yap